Турецькі археологи знайшли сенсаційну знахідку, яка майже у два рази старша за єгипетські піраміди

Турецькі археологи знайшли сенсаційну знахідку, яка майже у два рази старша за єгипетські піраміди

09:32 Вересень 3, 2020

Історія 1231

Magyar

Турецькі археологи під час проведення чергових розкопок у західній частині країни виявили швейні інструменти, вік яких майже у два рази перевищує вік Великих пірамід Єгипту.

Про це сенсаційне відкриття повідомило видання Hurriyet Daily News. Воно (відкриття – авт.) було зроблено при проведенні розкопок на археологічному ділянці Екші-Хююк – одному з найстаріших поселень у західній Анатолії, розташованому у сучасній провінції Денізлі.

Там були виявлені кістяні голки і прядильні круглі камені, вік яких становить близько 8600 років! Причому камені є одними з найдавніших предметів для виготовлення ниток, знайдених у даному регіоні. Деякі з них, за словами керівника розкопок пані Фулії Дедеоглу з Егейського університету, не мають аналогів у світі і є першими у своєму роді.

«Архітектурні залишки в цьому поселенні епохи неоліту знаходяться у дуже хорошому стані… Тут можна побачити і всі типові матеріали тієї епохи. Під час чергових розкопок ми виявили одні з перших в історії інструменти, які використовувалися для виробництва текстилю», – розповіла пані Дедеоглу.

За її словами, кістяні голки і прядильні камені стали однією з найбільш вражаючих знахідок, зроблених у цьому поселенні. Адже вони були створені за понад чотири тисячоліття до того, як у Стародавньому Єгипті почали будувати піраміди.

До слова, раніше під час розкопок на території провінції Денізлі не раз знаходили найстаріші швейні голки, виготовлені саме з кістки. Однак інші інструменти зустрічаються набагато рідше.

У цьому відношенні знаряддя, вирізані з круглих каменів і призначені для виготовлення ниток, представляють особливий інтерес для вчених.

«Наші знахідки доводять, що текстильні традиції у Денізлі сягають дуже ранніх часів…

До речі, ми виявили їх у будівлі, яка, як ми припускаємо, була побудована у 6400 році до нашої ери», – зазначає Фулія Дедеоглу.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Спецтема
Новини дня