У Сибіру виявили сліди жорстоких убивств, скоєних 1700 років тому

У Сибіру виявили сліди жорстоких убивств, скоєних 1700 років тому

17:36 Вересень 25, 2020

Історія 1097

Magyar

Згідно з аналізом скелетів, насильство та криваві сутички відігравали важливу роль у житті кочівників, які тут мешкали.

Республіка Тува на півдні Сибіру була заселена воїнами-кочівниками, котрі, на думку археологів, належали до так званої культури кокелів. Історичні документи описують їх як жорстоку групу, що часто грабувала громади, які осіли на сусідніх територіях.

На місці археологічних розкопок під назвою Туннунг-1 дослідник та співробітник Бернського університету Джино Каспарі (Gino Caspari) виявив 87 скелетів, які датуються ІІ–ІV століттями. Кочівники сибірських степів ховали тут своїх померлих біля одного з ранніх скіфських курганів. На кількох кісткових рештках було виявлено сліди насильства.

Швейцарсько-російська дослідницька група провела детальний аналіз пошкоджень, знайдених на кістках. Згідно з ним, чверть жертв втратили життя внаслідок насильства, ідеться в статті про роботу експертів в американському науковому журналі (American Journal of Physical Anthropology).

Більшість потерпілих загинули в рукопашному бою, у багатьох випадках вони були обезголовлені. Серед жертв знайшли також дітей та жінок. Ученим вдалося з’ясувати, що багато людей, імовірно, були скальповані на полі бою і їм перерізали горло. Згідно з даними науковців, дуже великий відсоток кочівників, похованих тут, зазнали насильства. 

«У І столітті нашої ери, після розпаду імперії гунів-сюннюків, або азіатських гунів, у східних степах настала ера політичної нестабільності. Ця політична зміна мала значний вплив на життя людей», – пояснив експерт Марко Міллелу, автор дослідження.

Наразі не знайдено відповіді на питання, чи відбувались акти насильства під час боїв з чужинцями чи як частина жорстоких ритуалів у громаді.

(hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Спецтема
Новини дня