У вежі з черепів знайшли останки жінок та дітей

У вежі з черепів знайшли останки жінок та дітей

08:33 Грудень 14, 2020

Історія 4474 3 хвилини

Magyar

Археологи розкопали нову частину ацтекської вежі з черепів у Мехіко, передає BBC.

У повідомленні Мексиканського національного інституту антропології та історії (INAH) ідеться, що археологи знайшли ще 119 черепів. На думку спеціалістів, вони належали молодим чоловікам-воїнам. Але пізніше з’ясувалося, що там були також решки кісток жінок та дітей.

Уперше вежу Вей Цомпатлі виявили у 2015 році під час реставрації старовинної будівлі в центрі столиці. Як зазначають археологи, конструкція була жертовником у святилищі ацтекського бога сонця та війни – Уіцилопочтлі, національного бога ацтеків, покровителя міста Теночтітлан, повідомляє BBC.

Ацтеки населяли значну частину центральної території сучасної Мексики та мали свою державу в XIV–XVI ст. Їхня цивілізація була завойована іспанськими конкістадорами, які на чолі з Ернаном Кортесом захопили столицю ацтеків Теночтітлан (нині Мехіко) в 1521 році.

Наразі відомо, що вежа з черепів наводила жах на солдатів, котрі прибули на американський континент разом із конкістадорами.

«Вей Цомпатлі, без сумніву, є однією з найбільш дивовижних археологічних знахідок у Мексиці за останні роки», – вважає міністр культури країни Алехандра Фраусто. Археологи встановили, що вежа діаметром 4,7 метра побудована орієнтовно в 1486–1503 роках.

Раніше вчені думали, що вона зроблена лише з черепів убитих ацтеками ворогів, але згодом у ній знайшли рештки кісток дітей та жінок. Тож, очевидно, Вей Цомпатлі була жертовником.

«Хоча ми не можемо точно сказати, як багато з них були воїнами, можливо, якусь частину захопили для принесення в жертву», – каже археолог Рауль Баррера.

«Вони стали частиною сакральної жертви, дарами богам або навіть самі стали символами богів», – додала науковець.

(hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня