Біля Стоунхенджа знайшли 2500-річні могили

Біля Стоунхенджа знайшли 2500-річні могили

18:37 Лютий 10, 2021

Історія 1052 5 хвилин

Magyar

На місці запланованого будівництва автодорожнього тунелю в околицях Стоунхенджа, біля західного входу, археологи знайшли дві могили віком 2500 років.

На місці запланованого будівництва автодорожнього тунелю в околицях Стоунхенджа були знайдені поховання, що датуються кордоном неоліту і бронзового століття, кераміка і залишки обгородженої ділянки епохи пізньої бронзи, – повідомляє The Guardian.

Ми знайшли багато всього, що є свідченням повсякденного життя, особистих речей та смерті людей, які проживали тут тисячоліттями. Кожна маленька деталь допомагає нам уявити, що відбувалося в цьому районі до, під час і після будівництва Стоунхенджа, – каже Метт Лейверс, археолог проєкту під назвою A303 Stonehenge.

Зараз ця, колись сакральна, територія розділена на дві частини автотрасою A303, що з’єднує Лондон із південним заходом Англії. Дорога проходить всього за 165 метрів на південь від Стоунхенджа. Через високе транспортне навантаження, що перевищує пропускну здатність, було запропоновано модернізувати трасу на одній із ділянок, яка включає і околиці доісторичного пам’ятника. Трасу A303 біля Стоунхенджа планують вивести під землю в тунель, довжина якого становитиме приблизно 3 кілометри. Його будівництво викликало багато суперечок, і багато експертів стверджують, що це завдасть значної шкоди об’єкту Світової спадщини, знищивши сотні тисяч археологічних скарбів. Однак у листопаді минулого року міністр транспорту схвалив цей план.

Під час перед будівельних розкопок археологи Вессексу провели майже 1800 пробних свердлінь, розкопавши понад 400 пробних траншей. Наступний етап розкопок розпочнеться пізніше, ще цього року, і триватиме близько півтора року. Зазначається, що в роботах братиме участь до 150 археологів. Очікується, що будівництво розпочнеться у 2023-му.

Біля майбутнього східного входу в тунель було виявлено велику кількість уламків кременю, який, імовірно, є відходом від виготовлення кам’яних знарядь праці. Крім того, на південній частині майбутнього тунелю були знайдені кілька канав залізного віку, які можуть бути пов’язані з фортецею, яка носила назву табір Веспасіана (Vespasianus).

Біля західного входу було виявлено дві гробниці, які відносяться до культурної традиції дзвоноподібних кубків, тут заселили територію близько 2500 до.н.е. Вчені знайшли поховання жінки віком від 20 до 30 років, що датується перехідним періодом між неолітом і раннім бронзовим століттям. У могилі археологи виявили фрагмент мідної голки або шила, і наразі не ідентифікований предмет циліндричної форми з чорного сланцю. Аналогів такого артефакту у вчених поки немає, тому вони точно не знають призначення цієї знахідки. На їхню думку, це може бути наконечник, що залишився від дерев’яного церемоніального посоха.

Також були виявлені частини жолобкової кераміки, характерної для неолітичних культур Великобританії, та крем’яні інструменти і роги оленя, які застосовувалися в якості землекопних знарядь. Археологи також розкопали дитячу могилу, в якій виявили вушні кістки.

Про те, що це було саме поховання, свідчить виявлена разом із ними проста керамічна посудина без прикрас та орнаменту.

Джерело: hvg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня