Найдавніші наскельні малюнки людства опинилися під загрозою

Найдавніші наскельні малюнки людства опинилися під загрозою

15:32 Червень 16, 2021

Історія 740 2 хвилини

Magyar

Унаслідок кліматичних змін через зростання кількості кристалів солей під шаром стародавнього наскельного живопису в печерах на острові Сулавесі (раніше відомому як Целебес) в Індонезії малюнки почали відшаровуватися від стін.

Зображення людей під час полювання та тварин були виявлені 2017-го у вапняковій печері. Спеціалісти оцінюють їхній вік приблизно в 44 тисячі років.

Тепер учені змагаються з часом, щоб зберегти наскельний живопис епохи Плейстоцена від руйнування.

«Вплив дуже сильний, це знищить малюнки», – повідомив Басран Бурхан, археолог з університету ім. Гріффіта в Австралії, після огляду наскельного живопису на острові Сулавесі.

«Потепління та інші природні феномени, зокрема тривала посуха й мусонні дощі, які змінюють одне одного, прискорюють накопичення мінеральних солей на стінах печер з наскельними малюнками», – ідеться в доповіді групи австралійських та індонезійських учених, опублікованій у журналі Scientific Report.

«Пігменти фарби відшаровуються від стіни», – повідомив археолог Рустан Лабе, який працює в управлінні культурної спадщини.

Він також зазначив, що археологи спостерігатимуть за кристалами солі й ростом дрібних організмів, які поширилися в печері, щоб окреслити проблему та знайти способи її вирішення.

(MTI/Reuters/Origo)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня