Найдавніший археологічний об'єкт Америки може бути зруйнований

Найдавніший археологічний об'єкт Америки може бути зруйнований

16:16 Січень 20, 2021

Історія 3199 5 хвилин

Караль, найстаріший археологічний пам’ятник в Америці, який проіснував 5000 років, знаходиться під загрозою з боку сквоттерів — людей, які займають порожні землі.

Ці люди запевняють, що пандемія коронавірусу не залишила їм іншого виходу, крім як зайняти священне місто Караль.

Караль розташований в Перу в долині річки Супе приблизно в 182 км на північ від столиці Ліми і в 20 км від Тихого океану. Археологи повідомили, що вторгнення сквоттерів і руйнування почалися в березні, коли пандемія викликала загальнонаціональну ізоляцію.

«Є люди, які приходять і вторгаються в це місце, яке є державною власністю, і використовують його для посадки рослин. Це дуже шкідливо, тому що вони знищують культурні свідоцтва 5000-річної давності», — сказав археолог Даніель Мейта.

Караль, що виник між 3000 і 1800 роками до нашої ери в посушливій пустелі, є колискою цивілізації в Північній і Південній Америці. Його жителі були сучасниками Єгипту фараонів і великих месопотамских цивілізацій. Він передує набагато більш відомій імперії інків на 45 століть.

Однак все це не мало значення для сквоттерів, які скористалися мінімальним поліцейським наглядом протягом 107 днів ізоляції, щоб захопити більше 10 гектарів археологічних розкопок Чупачігарро і посадити авокадо, фруктові дерева і квасолю.

«Сім’ї не хочуть їхати. Ми пояснили їм, що цей об’єкт внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, і те, що вони роблять, серйозно і може привести до того, що вони потраплять до в’язниці», — розповів Даніель Мейта.

Ймовірно, за вторгненнями стоять торговці землею, які незаконно займають державні або охоронювані землі, щоб продати їх.

«Ми отримуємо загрози від людей, які користуються умовами пандемії, щоб зайняти місця археологічних розкопок і вторгнутися в них, щоб побудувати хатини і обробляти землю за допомогою техніки … вони знищують все, з чим стикаються. Одного разу вони подзвонили адвокату, який працює з нами, і сказали йому, що збираються вбити його разом зі мною і поховати нас в п’яти метрах під землею», — зізналася археолог Рут Шаді, яка відкрила це місце.

74-річна Шаді провела останню чверть століття в Каралі, намагаючись повернути до життя соціальну історію і спадщину цивілізації, наприклад, те, як методи будівництва, які вони використовували, протистояли землетрусів.

Жителі Каралю розуміли, що живуть на сейсмічно небезпечній території. У їх будівель були кошики, наповнені каменями біля основи, які пом’якшували рух землі і запобігали обваленням конструкції.

Караль був оголошений об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 2009 році. Його площа становить 66 гектарів, і над ним підносяться сім кам’яних пірамід, які спалахують, коли на них падають сонячні промені.

Під час ізоляції в цьому районі було розграбовано кілька археологічних пам’яток, а в липні поліція заарештувала двох осіб за часткове руйнування ділянки, на якій зберігалися мумії і кераміка.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня