Із затонулого під час Другої світової війни корабля вдалося дістати вцілілі листи

Із затонулого під час Другої світової війни корабля вдалося дістати вцілілі листи

13:57 Лютий 19, 2021

Історія 1061 3 хвилини

Magyar

Із затонулого у 1941 році біля узбережжя Ірландії корабля під назвою «SS Gairsoppe» вдалося дістати вцілілі листи, деякі з яких мають журливий зміст.

Зокрема, на морському дні були знайдені фрагменти любовного листа до жінки на ім’я Іріс, шматки якого експертам удалося скласти.

«Бережи себе дуже, люба, не тільки заради себе, але й заради мене. Уяви, як я цілую тебе та обіймаю… сподіваємося, що ця клята війна незабаром закінчиться», – йдеться у листі невідомого солдата, дислокованого на території Вазірістану, що сьогодні належить Пакистану.

Його лист – один із 717 відправлень на борту транспортного судна «SS Gairsoppa», які так і не прибули до місця призначення. Корабель був атакований торпедою з німецького військового корабля 16 лютого 1941 року. З 86 осіб, які перебували на борту, вижив лише один, повідомляє  The Guardian.

Корабель лежав на дні моря на глибині близько чотирьох кілометрів до 2011 року, коли його віднайшла американська компанія «Odyssey Marine Exploration». Із затонулого судна на поверхню підняли понад 100 тонн срібла, а також листи, яке залишалися захищеним від світла, води та повітря під кількома тонами мішків і осаду у трюмі.

Кілька десятків листів, які перебували у кращому стані, вже були представлені на виставці у 2018 році в Поштовому музеї в Лондоні. Над більш пошкодженими працювали експерти протягом довгих місяців. Відразу після підйому листи піддали ліофільній сушці, щоб зупинити їхнє руйнування, а потім опріснювали.

Серед знайдених листів – написаний батьком доньці та сину, адресований до готелю «Інглвуд» у місто Торкі на південному узбережжі Англії. Експерти вважають, що сім’ю, ймовірно, евакуювали туди.

MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня