У Помпеях знайшли старовинну церемоніальну колісницю, яка збереглася в ідеальному стані

У Помпеях знайшли старовинну церемоніальну колісницю, яка збереглася в ідеальному стані

10:40 Березень 2, 2021

Історія 974 5 хвилин

Magyar

Під час розкопок у давньоримському місті Помпеї археологи знайшли практично недоторкану старовинну тріумфальну колісницю, прикрашену еротичними сценами. Археологів до виняткового відкриття привели викрадачів скарбів.

Дорогоцінну колісницю із залізними, бронзовими та олов’яними деталями і прикрасами знайшли біля багатої давньоримської вілли в районі Чівіте Джуліані на північ від стін стародавнього міста.

Згідно з повідомленням, колісницю, в якій було місце для однієї чи двох людей, використовували представники місцевої еліти під час свят та парадів, а можливо жреці, чи, можливо, у ній наречені могли їхати до свого нового дому в рамках шлюбних обрядів.

До місця розкопок, які вже дали багато сенсаційних знахідок і пропонують безпрецедентну панораму Середземного моря,  археологів привели викрадачі скарбів, або так звані «чорні археологи». 

На околицях вілли, розташованої за 700 метрів на північ від міських стін Помпеї, кілька років тому виявили останки трьох коней, а також кремовані останки  заможного чоловіка  та його слуги, які тікали від лави під час виверження вулкана.

Церемоніальну карету було викопано із землі у дворівневому портику біля входу до конюшні, де були знайдені залишки трьох коней. В археологічному парку Помпеї відкриття колісниці описали  як “виняткове відкриття, неперевершену знахідку для Італії, яка збереглася в ідеальному стані”.

Колісниця могла зберегтися до наших днів таким чином, що стіна і дах античного транспортного засобу захистили її від гарячого попелу, що засипав її під час виверження Везувію в 79 році нашої ери. Знахідка також пережила дії незаконних розкрадачів могил, які викопали тунель, намагаючись дістатися до античних артефактів, та навіть дістались  до великогабаритного античного автомобіля, але  той, на щастя, не постраждав.

Хоча в Помпеях і раніше знаходили вози, призначені для повсякденного використання, такі як транспортування врожаю,  це перший екземпляр парадного  транспорту, який повністю зберігся. „Це унікальна знахідка для Італії і дуже важливе відкриття, яке поглибить наші знання про античний світ”, – зазначив Массімо Осанна, керівник розкопок та президент парку.

Вілла Civita Giuliana була виявлена ​​в 2017 році, коли органи влади, що борються з незаконними розкопками, натрапили на незаконні тунелі, вириті чорними археологами, які прокопали вже декілька таких у цьому районі, полюючи на античні скарби. Двоє людей, які мешкають у будинках над цим об’єктом, притягнуті до відповідальності, оскільки було пробурено понад 80 метрів тунелів.

Помпеї дивують нас знову і знову сенсаційними знахідками, і так буде протягом багатьох наступних років, оскільки 20 гектарів землі чекають на археологічні дослідження, – заявив міністр культури Італії Даріо Франческині.

Помпеї були знищені в 79 році н.е. в результаті виверження вулкана Везувій. Поховане під лавою і попелом місто стало унікальним джерелом знань про мистецтво, культуру, соціальний устрій і побут давньоримської цивілізації.

Джерело: (origo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня