У Стамбулі під час будівництва метрополітену виявили багато археологічних знахідок

У Стамбулі під час будівництва метрополітену виявили багато археологічних знахідок

11:27 Травень 20, 2021

Історія 2713 3 хвилини

Magyar

У Стамбулі в районі, де скоро з’явиться нова станція метрополітену, фахівці наткнулися на доісторичні об’єкти.

У ході археологічних розкопок, проведених на місці залізничного вокзалу Хайдарпаша, був знайдений архітектурний пам’ятник ІV століття.

«Це дуже велика територія, площа розкопок становить приблизно 350 тисяч квадратних метрів. На сьогодні ми провели роботи на площі 65 тисяч квадратних метрів. Наші найдавніші дрібні знахідки – це кераміка і монети, що належать до V–VII століть до н.е.», – каже головний археолог розкопок Хайдарпаша Мехмет Алі Полат.

«Але з архітектурної точки зору, тут збереглася будівля, яка може бути кам’яним пам’ятником або мавзолеєм IV–III століть до н.е. Це наші найстаріші архітектурні пам’ятники», – додав учений.

Під час розкопок було знайдено понад 10 тисяч монет. Найстаріша датується V століттям до н.е. Перші монети Халкедона карбували вже в той час. З цієї дати до ХІІ століття безперервно йдуть монети всіх періодів.

За словами археологів, після VІІ століття, часів імператора Іраклія, це місце більше не використовували настільки інтенсивно (будівлі обвалилися), а потім поступово знову стало активним у середньовізантійський період.

«З розкопаних нами останків ми знаємо, що в пізньовізантійський період тут були тільки невеликі майстерні. У період Османської імперії ми практично не зустрічаємо на цьому місці архітектурних елементів. Це пов’язано з тим, що його покривають водороздільні нанесення, і тепер воно використовується як луг», – сказав Мехмет Алі Полат.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня