У Лондоні буря вивела на поверхню сотні монет віком 2000 років

У Лондоні буря вивела на поверхню сотні монет віком 2000 років

18:38 Серпень 4, 2021

Історія 1779 3 хвилини

Magyar

Під час підготовки до будівництва високошвидкісної залізничної лінії HS2 у Хіллінгдоні, Західний Лондон, були виявлені крихітні монети, датовані І ст. До н. Е. – повідомило BBC. Відповідно до британського законодавства, знахідка вважається національним скарбом і буде розміщена в музеї.

У Західному Лондоні археологи виявили “скарб”: понад 300 потінових монет залізного віку. Вчені вважають, що знахідці як мінімум 2 100 років. Скарб виявили в ході розкопок на місці будівництва лінії для високошвидкісного поїзда HS2.

З одного боку монет зображено портрет грецького бога Аполлона, а з іншого – атакуючого бика. Дизайн схожий на монети, вибиті в Марселі дві тисячі років тому.

Нагадаємо, потін – древній сплав міді з великим вмістом олова, свинцю і іноді цинку з домішками інших металів. Потін являє собою сплав недорогоцінних металів, що нагадує срібло, використовуваний в монетах. Як правило, це суміш міді, олова і свинцю (в різних пропорціях).

Монети були виявлені після того, як буря порушила територію розкопок і привернула увагу археологів шматочком землі контрастного кольору. Деякі ділянки ґрунту були темно-зеленувато-синіми, що свідчить про наявність окисленого металу, і коли вони уважніше оглянули місце, то виявили там монети.

Підкреслюючи важливість знахідки, дослідники зазначили, що вона вважається особливо важливою, оскільки містить доповнення про те, яким могло бути життя в Хіллінгдоні дві тисячі років тому. Монети, діаметром близько 3 сантиметрів, датуються тим часом, коли римляни почали поселятися на британському острові і заснували Лондіній (лат. Londinium, нині Лондон).

За словами істориків, монети або були призначені як подарунки богам, або позначали межі певного маєтку. Навряд чи він використовувався як платіжний засіб, оскільки на той час люди швидше займались бартером.

Під час підготовки до будівництва HS2 в Лондоні також були виявлені кам’яні знаряддя праці, віком 11 000 років, що свідчить про те, що в середньому кам’яному віці люди жили на берегах річки.

Джерело:  (hvg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня