В Іспанії вчені знайшли саркофаг часів вестготів

В Іспанії вчені знайшли саркофаг часів вестготів

20:09 Серпень 4, 2021

Історія 1176 3 хвилини

Magyar

Незвичайне відкриття зробили іспанські археологи з Університету Мурсії, які виявили саркофаг на місці римського некрополя в Лос-Вільярікосі. Своєрідна знахідка розміщувалася серед руїн раніше розкопаної римської вілли, котру її мешканці, ймовірно, покинули приблизно в V ст. нашої ери.

Територія навколо Лос-Вільярікоса була римською землею, де вирощували та зберігали сировину для оливкової олії. Згодом деякі частини вілли стали використовувати для християнських мес, а центральна тераса комплексу функціонувала як некрополь, іменований necropolis ad sanctos.

У ході розкопок на цій території археологи виявили саркофаг вестготської епохи. Його довжина становить два метри, він прикрашений різьбленими концентричними завитками та стилізованим листям плюща.

Поверх об’єкта був вигравіруваний символ так званого Chi Rho, який є формою хроматограми шляхом накладання перших двох літер. Chi і rho складаються з грецького слова ΧΡΙΣΤΟΣ (Христос) таким чином, що вертикальна ознака rho перетинає центр chi.

Учені, які дали інтерв’ю науковому порталу HeritageDaily, вважають, що саркофаг датується VІ ст. нашої ери – періодом, під час якого на колишніх римських територіях почала з’являтися дедалі більша кількість германських племен.

Це була німецька група вестготів, що відокремилися від інших готів приблизно в ІV ст. після переселення з Дакії (нині Румунія) до Римської імперії. З часом вони пішли далі на захід, до Італії, та на південь, потім до Іспанії, де багато з них оселилося, а згодом знову на схід, до Галлії, території сучасної Франції.

Вестготи відбудували багато римських споруд. Проте одну з частин вілли вони звели заново разом із невеликою християнською церквою десь приблизно в V–VII ст. нашої ери.

Професор давньої історії з Університету Мурсії Рафаель Гонсалес Фернандес, який назвав відкриття вражаючим і несподіваним, каже, що воно підтверджує попередні дослідження хронології некрополя.

Джерело:  (origo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня