В Ізраїлі археологи знайшли туалет віком 2700 років

В Ізраїлі археологи знайшли туалет віком 2700 років

10:10 Жовтень 11, 2021

Історія 2646 4 хвилини

Magyar

В Ізраїлі знайшли вбиральню віком 2700 років, – повідомив інформаційний портал газети Jedio Ahronot ynet у вівторок.

Туалет датований часами царства Юди, до вавилонського полону, був спроєктований у звичний для того часу спосіб, із круглим отвором, вирізаним у центрі прямокутного вапняку, і порожниною, виритою під ним.

За даними співробітників Ізраїльської археологічної адміністрації (ІАА), приватні туалети в той час були рідкістю, лише дуже високопоставлені люди будували їх у своїх палацах, а знайдена археологами вбиральня в палаці в районі Армон-ха-Наців в Єрусалимі відкриває нові подробиці тогочасних звичаїв.

В управлінні старожитностей Ізраїлю заявили, що вирізаний із вапняку туалет фахівці виявили в невеликому приміщенні прямокутної форми, яке було частиною просторого особняка з видом на Старе місто Єрусалиму, – місто Давида.

“Туалет могли дозволити собі лише багаті. Тисячу років потому, коли мудреці Місни та Талмуду встановили різні критерії для визначення багатства, рабин Йосі запропонував вважати багатим того, у якого на додаток до власного столу була власна вбиральня”, – каже Яків Білліг, археолог і керівник розкопок.

Кабінка знайденої вбиральні була висічена в камені. Сидіння для унітазу з діркою в центрі спроєктовано зручним для людини. Під унітазом стояла цистерна, в яку збиралися залишки їжі, екскременти і осколки кераміки. Вчені сподіваються, що цистерна розповість, що їли люди тієї епохи.

У межах поселення археологи також виявили орнаментовані камені, які були вирізані для різних цілей, наприклад, для кам’яних капітелей – невеликих деталізованих шматочків каменю, котрі утворюють вершини колон – або віконних рам. Поруч із туалетом команда археологів виявила сліди саду, заповненого декоративними деревами, фруктовими деревами і водоростями.

Розкопки були здійснені ще до будівництва нового туристичного центру під назвою Бет Сак, коли археологи несподівано виявили велику споруду на південь від міста Давида періоду до першого святилища, тобто збудовану перед вавилонським руйнуванням та полоном.

Вчені з IAA, Тель-Авівського університету та Єврейського університету в Єрусалимі представлять нові відкриття на своїй спільній дводенній конференції з досліджень, організованій в Єрусалимі та його околицях у середу.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня