Вчені знайшли череп дитини віком 250 тисяч років, що належить до ранньої людської раси

Вчені знайшли череп дитини віком 250 тисяч років, що належить до ранньої людської раси

12:13 Листопад 8, 2021

Історія 1158 4 хвилини

Magyar

У печері в Південній Африці міжнародна дослідницька група виявила скам’янілі останки дитини раннього людського роду Homo naledi.

У віддаленій частині печери під назвою Rising Star об’єкта Всесвітньої спадщини в Cradle of Humankind (Колиска людства) поблизу Йоганнесбурга команда дослідників виявила частини черепа і зубів дитини Homo naledi, яка померла майже 250 тис. років тому у віці 4-6 років. Дослідники припускають, що тіло помістили туди спеціально.

Homo naledi — вид архаїчної людини, яка мешкала в печерах «Висхідної зірки» за 50 км на північний захід від Йоганнесбурга приблизно 335-236 тисяч років тому. Вперше про знахідки такого періоду оголосили в 2015 році. З того часу знайдено 1550 екземплярів, що представляють 737 різних елементів і, принаймні, 15 різних тіл.

Розміщення «додає загадки тому, як ці численні останки опинилися в цих віддалених темних місцях системи печер Східної зірки», – заявив професор Гай Бергер з Університету Вітватерсранда в Йоганнесбурзі. За словами вченого, Homo naledi залишається одним із найзагадковіших стародавніх родичів людини, коли-небудь виявлених.

Це явно примітивний вид, що існував у той час, коли в Африці вже жили лише “сучасні” люди. Сама його присутність у той час і в цьому місці ускладнює наше розуміння того, хто був першим винахідником складних кам’яних знарядь праці і ритуальних практик», — додав професор.

Про своє відкриття вчені повідомили в науковому журналі PaleoAnthropology.

Homo naledi не схожий на жодного зі своїх ранніх предків людини, знайдених в Африці. Його мозок був невеликим, схожим на мозок горили, таз і плечові кістки були рудиментарними. Тим не менш, його відносять до роду Homo, оскільки його череп має більш розвинуту форму, його зуби відносно невеликі, ноги характерно довгі, а стопи майже як у сучасної людини.

Із 15 тіл, які були досліджені раніше, вже порушувалося питання, як кісткові останки могли потрапити в печеру через вузький тунель. Саме через це дехто з колег професора Бергера, повзаючи з ліхтариком на голові, приблизно за двадцять хвилин проник у камеру, в якій були знайдені сотні кісток. На їхню думку, вони знайшли місце поховання, оскільки здається, що Homo naledi сам переносив своїх померлих сюди, глибоко в печерну систему, можливо, протягом поколінь.

Якщо це припущення підтвердиться, це свідчитиме про те, що naledi був здатний до ритуальної поведінки і навіть до символічного мислення. До цих пір вважалося, що попередник людини був здатен до цього не раніше, ніж 200 тисяч років тому.

Джерело:  (portfolio.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня