У стародавньому перуанському місті археологи виявили масове поховання

У стародавньому перуанському місті археологи виявили масове поховання

14:58 Листопад 13, 2021

Історія 898 3 хвилини

Magyar

Під час розкопок у стародавньому перуанському зруйнованому місті Чан-Чан місцеві археологи знайшли останки 25 людей, повідомив у четвер інформаційний портал Origo з посиланням на статтю BBC News.

У древньому місті Чан-Чан на півночі Перу було виявлено масове поховання часів культури Чиму. Скелети знайшли на невеликій ділянці площею 10 квадратних метрів у столиці стародавньої імперії. Доколумбова цивілізація Чиму кілька століть існувала на частині території сучасного Перу. Їхня імперія досягла свого розквіту в XV столітті, поки її не завоювали інки. Культура Чиму відома розвиненими ремеслами, зокрема виготовленням еротичної кераміки. Чан-Чан був найбільшим містом у доколумбовій Америці.

Експерти вважають, що знайдена могила могла бути місцем поховання представників еліти Чиму.

Археолог Синтія Куева повідомила, що останки в основному належать молодим жінкам: «Жодній з них не більше 30 років». Хоча відомо, що чиму приносили людей у жертву, зокрема дітей, за словами археолога Хорхе Менесеса Бартра, немає жодних доказів того, що особи, тіла яких були виявлені в могилі, померли в такий спосіб. Учені проведуть тести, аби спробувати встановити причину їхньої смерті.

Як каже Менесес, стан одного зі скелетів свідчить про те, що його поховали невдовзі після смерті. Однак інші кістки були перемішані, тож це свідчить про те, що їх перенесли до цієї могили пізніше.

Чан-Чан у XIII–XV століттях був великим містом із 9 фортецями та багатьма храмами. Цивілізація Чиму програла поєдинок проти відомої Імперії інків.

За словами Куеви, остання знахідка показує, що в культурі Чиму дбали про останки своїх близьких. Тіла знаходилися в сидячому положенні, їх загорнули в кілька шарів тканини. У могилі також виявили близько 50 керамічних виробів. У майбутньому дослідники планують провести тести, щоб визначити причину смерті кожної людини й дізнатися більше про це поховання.

Джерело:  (origo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня