У національному парку Мачу-Пікчу виявили невидимі структури інків

У національному парку Мачу-Пікчу виявили невидимі структури інків

19:24 Грудень 31, 2021

Історія 567 4 хвилини

Magyar

Команда археологів із Варшавського університету виявила низку раніше невідомих споруд у національному парку Мачу-Пікчу. У новому дослідженні дослідники використали лазерне дистанційне зондування, технологію LiDAR, над кроною лісу за допомогою дронів.

Команда польських археологів, що працює в Перу, за допомогою передового методу лазерного сканування місцевості виявила на території нацпарку Мачу-Пікчу невідомі структури, невидимі неозброєним оком через густі джунглі.

У новому дослідженні вчені використали технологію LiDAR із використанням безпілотних літальних апаратів над кроною лісу. LiDAR створює тривимірне цифрове уявлення через відмінності в часі повернення лазера і довжини хвилі лазера, що змінюється. У новому дослідженні, опублікованому в Journal of Archaeological Science йдеться про те, що за допомогою комп’ютерного програмного забезпечення можна видалити шари, котрі перешкоджають, такі як ліси та сільськогосподарські культури, щоб розкрити контури ландшафту, приховані під ними.

Дослідницький проєкт стартував кілька років тому. Його метою є вивчення церемоніального комплексу інків Чачабамба, розташованого у Національному археологічному парку Мачу-Пікчу. Передбачається, що цей комплекс був збудований на початку XV століття, проте до останнього часу підтвердити це неможливо.

(фото) Церемоніальний комплекс інків Чачабамба, розташований у Національному археологічному парку Мачу-Пікчу.

Джерело: Ivo Antonie de Rooij – Shutterstock

“У результаті дослідження ми змогли виявити низку невідомих структур у цьому парку”, – каже Домініка Сечковська з Андського дослідницького центру Варшавського університету. За її словами, аналіз знімків допоміг встановити, що центральна частина церемоніального комплексу була величезною скелею з вирізаними в ній вівтарями, сходами та канавкою.

Остання, за припущеннями археологів, використовувалася для якоїсь рідини. Можливо, нею стікали вниз ритуальні напої, але не виключено, що це могла бути кров жертовних тварин. Перед скелею була невелика площа, по краях якої було зведено кілька будівель. Також площу було оточено невеликими ритуальними ваннами. Усього таких налічувалося близько півтора десятка, вони використовувалися для ритуальних обмивань. Вода до них надходила з допомогою досить продуманої системи.

Археологи також використовували дані лазерного сканування, щоб побудувати гідродинамічну модель каналів, якими вода надходила у ванни. Завдяки цьому вдалося встановити, що вона не використовувалася для господарських потреб, а мала суто символічний характер. Це підтвердило раніше висунуту гіпотезу про те, що Чачабамбі відігравала сакральну роль.

Результати лідара також виявили раніше невідомі канали, які постачали Чачабамбу водою з річки Урубамба, що поблизу, через систему частково підземних кам’яних блоків.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня