В Англії виявили майстерні VII століття

В Англії виявили майстерні VII століття

17:51 Січень 11, 2022

Історія 4222 3 хвилини

Magyar

Команда волонтерів Археологічної служби графства Саффолк та представники археологічної компанії Cotswold Archeology розкопали кілька майстерень, які, ймовірно, діяли поблизу двох ранньосередньовічних кладовищ Саттон Гу в столітті.

Курганний некрополь Саттон Гу на схід від Вудбріджа в англійському графстві Саффолк почали вивчати на початку минулого століття. У 1938–1939 роках під патронатом землевласниці Едіт Претті спеціаліст Базіл Браун натрапив на поховальний корабель англосаксонського короля рубежу VI–VII століть з численними творами мистецтва.

Ці археологічні знахідки вважаються найбільш значними в історії Великої Британії. Серед виявлених речей є набір суконь, оздоблених золотом та коштовним камінням, парадний шолом, щит і меч, ліра та срібна пластина Візантійської імперії.

Як зазначає науковий онлайн-портал Heritage Daily, знайдені поблизу Рендлешама в Саффолку майстерні знаходяться на відстані 5 км від Саттон Гу. Дослідження цих об’єктів проводиться в рамках археологічного проєкту Rendlesham Revealed, що фінансується Фондом національної лотерейної спадщини (National Lottery Heritage Fund). За підсумками реалізації археологічних робіт планується знайти історичні докази щодо англосаксонського поселення.

У рамках проєкту експерти виявили елементи, схожі на ями, а також підвали англосаксонських хат, котрі наукова спільнота інтерпретує як майстерні, пов’язані з ремеслом, зокрема ткацтвом. Це підтверджується і знайденими фрагментами веретен та гирі для ткацького верстата й такими елементами одягу, як брошка з мідного сплаву і пряжка.

Крім того, на згаданій території були розкопані фрагменти англосаксонської кераміки ручної роботи та розплавленого металу, що свідчить про його обробку, кістки різних тварин, дві скляні намистини, уламок скляної посудини і свідчення більш ранньої римської та доісторичної діяльності.

Більш ранні знахідки показали можливий зв’язок між обробкою металу в Рендлешемі й артефактами, виявленими в Саттон Гу: предмети з обох місць схожі, на кількох із них були виявлені майже ідентичні Y-подібні борозенки.

 (origo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня