Після двох років робіт археологи знайшли залишки 3000-річного кладовища. ВІДЕО

Після двох років робіт археологи знайшли залишки 3000-річного кладовища. ВІДЕО

13:20 Січень 12, 2022

Історія 3240 3 хвилини

Magyar

Біля села Шаоцзяпен неподалік міста Аньян у центральній китайській провінції Хенань було виявлено масштабний комплекс усипальниць часів пізньої династії Шан (1600–1046 рр. до н.е.). Археологи знайшли 18 фундаментів будівель, 24 гробниці, чотири ями з кіньми. Учені з інституту археології Аньяна понад два роки проводили розкопки стародавнього комплексу гробниць, передає CNN.

На місці розкопок у Шаоцзяпені, що знаходиться за 2,4 км від палацу та храму предків великого археологічного об’єкта Іньсюй, як передбачається, жив численний клан «Це» династії Шан. Китайський ієрогліф «Це» виявили серед написів на бронзовому посуді, знайденому серед інших реліквій, що свідчить про належність до клану.

Археологи розкопали 18 фундаментів будівель, 24 гробниці, чотири ями з кіньми. Їм вдалося знайти безліч артефактів: бронзовий посуд, який чудово зберігся, об’єкти з нефриту й каменю, вироби з кістки та раковин молюсків. Розкопки проводилися понад два роки. Деякі з великих гробниць уже були розграбовані, у них залишилася тільки невелика кількість кераміки, а також скелети людей і коней.

У ямах знайшли шість возів та декілька воїнів із кіньми, які були поховані разом із померлими, а також розкішні реліквії. Деякі воїни одягнені в капелюхи, прикрашені раковинами, а збруя на конях вкрита золотом.

Ці артефакти виділяються серед інших археологічних знахідок в Аньяні, оскільки відображають винятковий статус похованих людей і владу, яку вони мали. Археологи продовжують проводити розкопки на цьому місці, сподіваючись отримати відповіді на багато питань, зокрема якими були соціальний статус клану та його основне заняття та які зв’язки він мав з імператорською родиною Шан.

Виявлені на місці розкопок реліквії дуже різноманітні й відносно добре збережені.

Джерело: hvg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня