У Польщі з вересня стартують розкопки скарбу із золотом Третього рейху

У Польщі з вересня стартують розкопки скарбу із золотом Третього рейху

15:05 Серпень 14, 2022

Історія 421 3 хвилини

Польським мисливцям за скарбами дозволили розкопати контейнер, закопаний біля палацового комплексу XVIII століття. Згідно з припущеннями ентузіастів-розслідувачів, у ньому знаходиться частина скарбів Третього рейху. Старт розкопок заплановано на 1 вересня.

Про це повідомляє The Daily Mail.

Група під керівництвом Фонду Сілезького мосту виявила контейнер на глибині трьох метрів під землею у селі Мінківське у травні цього року. Його розмір становить близько півтора метра.

Передбачається, що в контейнері знаходиться так зване золото Бреслау, яке зникло з поліцейського управління нинішнього міста Вроцлав, а також ювелірні вироби та цінні речі із запасів багатих німців, що жили в районі наприкінці Другої світової війни. Загальна вартість скарбу може досягати 200 млн доларів.

Місцезнаходження скарбу визначили завдяки щоденнику офіцера СС та карті. Ці документи передали шукачам скарбів нащадки військових. У щоденниковому записі від 12 березня 1945 року йдеться, що в оранжереї замку вирили котлован, куди помістили 48 скринь із рейхсбанку. Потім їх засипали землею та замаскували ще живими рослинами.

У тексті містяться вказівки ще на 11 скарбів у Нижній Сілезії, яка під час війни була німецькою територією. Так, офіцер СС описав інший палац, у колодязі якого заховано 28 тонн скарбів.

Палац у Мінківському було збудовано прусським генералом Фрідріхом Вільгельмом фон Зейдліцем. Він кілька разів змінював власників, а після війни там у різний час дислокувалися радянські та польські війська. У мирний час будівля була офісом місцевої ради, дитячим садком і навіть кінотеатром.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня