У Єгипті знайшли сир, вік якого 2600 років

У Єгипті знайшли сир, вік якого 2600 років

17:09 Вересень 20, 2022

Історія 1961 3 хвилини

Magyar

Під час розкопок в єгипетському некрополі археологи знайшли сир, якому 2600 років. Він зберігався в глиняному посуді. На горщиках був напис давньоєгипетською мовою. Такий посуд стародавні люди використовували для зберігання різних продуктів. Знахідку передали в лабораторію для досліджень. Цим займається Енріко Греко зі своєю командою.

Про це повідомляє Sada El Balad.

Розкопки вели в некрополі Саккара, що недалеко від Каїра. У цьому місці давно проводять археологічні роботи, саме тут було знайдено величезну кількість саркофагів. Дослідники почали тут активно працювати ще у 2018 році. Кожен сезон радує новими відкриттями.

Саккар відомий багатьма історичними пам’ятками. Східчаста піраміда Джосера знаходиться тут.

Горщики з продуктами та демотичними написами виглядають цілими. Деякі з них були запечатані, їх розкриють найближчим часом. Сир, який зберігався в них міг бути як єгипетським, так і візантійським.

Дослідники знайшли багато стародавнього сиру. Він був виготовлений в 664-525 роках до нашої ери. У той час правила 26 династія фараонів. Також вченим належить ще розшифрувати напис на горщиках. Можливо, це якраз і є рецепт “халумі”.

Вчені взяли зразок сиру, розчинили його в спеціальній рідині та аналізували пептиди, які вдалося виявити. Також вдалося встановити, що сир був заражений бактерією, яка викликає бруцельоз (потенційно смертельна хвороба). У той час люди ще нічого не знали про пастеризацію продуктів.

Це найдавніший сир, який коли-небудь знаходили археологи. Його знайшли в гробниці Птамеса. Він був головою Мемфіса. Колись цю гробницю вже знаходили, але потім втратили в пісках через сильну бурю. Повторне відкриття відбулося у 2010 році.

Було б цікаво відновити продукт по одному з перших його рецептів, як, наприклад, раніше це зробили з духами.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня