Одне з поховань у Єгипті може приховувати таємну кімнату та вести до залишків гробниці Нефертіті

Одне з поховань у Єгипті може приховувати таємну кімнату та вести до залишків гробниці Нефертіті

18:31 Жовтень 9, 2022

Історія 490 3 хвилини

Magyar

Єгиптолог Ніколас Рівз уже протягом багатьох років стверджує, що гробниця Тутанхамона – це ціла система кімнат. Деякі цікаві нещодавні знахідки можуть дати новий поштовх дослідженням.

Як відомо, стародавні єгиптяни ховали своїх правителів зі справжніми скарбами. Так було і з Тутанхамоном, який помер у молодому віці. На місці поховання цього фараона археологи свого часу виявили чимало цінних предметів. Утім єгиптолог Ніколас Рівз вважає, що це лише верхівка айсберга.

Рівз належить до групи вчених, які стверджують, що гробниця Тутанхамона, імовірно, приховує величезну систему кімнат. В одній із них можуть бути останки Нефертіті, легендарної красуні, дружини фараона Ехнатона. Проте археологи досі не знайшли нічого незвичайного, що підтверджувало б цю гіпотезу.

На думку Рівза, який є також колишнім куратором відділу єгиптології Британського музею, приховані ієрогліфи, знайдені в гробниці Тутанхамона, можуть вказати шлях до таємної кімнати.

Ніколас Рівз ідентифікував так звані картуші – колеса з малюнками всередині. Вони показують, як наступник Тутанхамона, Ай, ховає свого попередника, принаймні так вважалося досі. Рівз стверджує, що під картушами знайшли ім’я, про яке археологи досі навіть не підозрювали, – Тутанхамон.

За словами дослідника, це може означати, що сцена, відтворена на малюнках, була неправильно витлумачена і на ній насправді зображений Тутанхамон. А мумія, над якою виконується ритуал, показує похоронну церемонію Нефертіті.

Як зазначає Рівз, нові докази підтверджують теорію про те, що гробниця Тутанхамона є зовнішньою частиною набагато більшої гробниці з низкою додаткових кімнат, які чекають на своє відкриття за межами видимих ​​наразі похоронних камер.

«Гробниця Тутанхамона завжди дивувала нас своєю дивною формою. Вона дуже маленька і зовсім не така, якої ми очікуємо для поховання правителя», – каже єгиптолог.

 (hvg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня