Перший у світі храм на 6000 років старший за Стоунхендж

Перший у світі храм на 6000 років старший за Стоунхендж

12:31 Листопад 21, 2022

Історія 284 3 хвилини

Magyar

На сьогодні дослідники розкопали лише 5% площі Гебеклі Тепе в Туреччині, але вже можуть похвалитися безцінними знахідками.

У 1960-х роках археологи виявили в сільськогосподарській зоні на південному сході країни особливу знахідку. Вона була настільки вражаючою, що експерти не могли повірити в її справжність.

Це місце відоме з того часу як Ґобеклі Тепе (Göbekli Tepe). Під час розкопок тут виявили один із найдавніших у світі круглих храмів. Згідно з проведеними археологами вимірюваннями ізотопів вуглецю, будівля могла бути зведена з 9500 по 8000 рік до нашої ери. Це також означає, що вона принаймні на 6000 років старша за Стоунхендж, пише видання Interesting Engineering.

На цьому місці знаходиться кілька великих круглих споруд, оточених одними з найстаріших мегалітів, відомих людству. Багато з колон щедро прикрашені абстрактними загадковими антропоморфними фігурами (тваринами з людськими рисами).

Археологи вважають, що це місце вперше стали використовувати на початку епохи неоліту, коли з’явилися найдавніші постійні людські поселення.

У 1963 році німецький археолог Клаус Шмідт назвав храм найстарішим у світі, але не всі експерти погодилися з цим. За їхніми словами, на той час у згаданому районі було надто мало людей, щоб утримувати таку церкву.

Газета зазначає, що до 2021 року було розкопано лише 5% території, тож безцінні знахідки все ще можуть ховатися під землею. Водночас протягом останніх тисячоліть люди, які займалися сільським господарством, могли знищити багато об’єктів, тому ніколи не стане зрозуміло, з якою саме метою була збудована Ґобеклі Тепе.

Джерело: hvg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня
height:0px;padding:0;border:none">