karpat.in.ua

На місці одного з найдавніших міст світу виявили залишки таверни

На півдні Іраку археологи розкопали залишки таверни, якій майже п’ять тисяч років. Фахівці сподіваються, що розкопки підземного винного льоху дозволять краще зрозуміти життя звичайних людей, які мешкали в перших містах світу.

Американо-італійсько-іракська дослідницька група виявила знахідку в Лагасі, відомому як одне з перших і найважливіших міст-держав стародавньої шумерської цивілізації, на північний схід від сучасного Насірі.

«Вона розділена на дві частини, в першій частині кімнати і лави для вживання їжі. Друга частина мала внутрішній двір – терасу. Ми також знайшли дві посудини, які використовувалися для зберігання їжі та рідини», — повідомив Бейкер Азаб Валі, іракський археолог.

Перші міста світу були утворені на території сучасного південного Іраку. Менші громади, які раніше жили в племінних селах і обробляли землю, вирішили об’єднати зусилля з іноземцями для створення міст.

«Знахідка вказує на те, що в той час існувала певна рівність між соціальними класами щодо розважальних закладів», — додає Бейкер Азаб Валі, іракський археолог.

Місцевість Лагас, розташована біля дельти Тигру і Євфрату, древні називали «садом богів» через свою родючість. У другій половині III тисячоліття до нашої ери тут проживало майже 100 тисяч мешканців.

Джерело