karpat.in.ua

На затонулому острові знайдено залишки 7000-річної дороги

Залишки дороги, якій 7000 років, виявили хорватські археологи під водою біля села Соліне на острові Корчула, всього за 2 кілометрів від міста Корчула, повідомив у неділю Задарський університет.

Археологи-підводники виявили під відкладеннями морського мулу ретельно прокладену дорогу, яка з’єднувала штучно створене доісторичне поселення з узбережжям острова Корчула. За їхніми словами, ширина дороги становила чотири метри, і нею користувалися люди 7 000 років тому.

Затонулий острів був знайдений раніше, і радіовуглецевий аналіз знайдених там залишків деревини чітко засвідчив, що поселення, розташоване на ньому, існувало ще в 4900 році до нашої ери. Тим часом, на іншому боці острова Корчула археологи з університету Задара провели подальші дослідження в бухті Градіна, недалеко від Вела-Луки.

Ігор Боржич, керівник дослідницьких робіт, помітив дивні структури в морській воді затоки, тому команда археологів, які пірнали на ділянці Соліне, просканувала центральну частину затоки Градіна. На превеликий подив, виявилося, що поселення, майже ідентичне до Соліне, існувало на глибині близько чотирьох-п’яти метрів, – підкреслюється в пресрелізі.

На місці розкопок були знайдені знахідки епохи неоліту, в тому числі крем’яні леза, кам’яні сокири і фрагменти жорен.

Джерело: MTI