У давній Біблії з Ватикану знайшли ще один розділ: рукопис приховував інший текст

У давній Біблії з Ватикану знайшли ще один розділ: рукопис приховував інший текст

09:07 Травень 27, 2023

Історія 1390 2 хвилини

Magyar

Історики знайшли стару версію розділу Біблії, який був прихований під іншою частиною тексту понад 1500 років. Знайти ці сторінки вдалося за допомогою ультрафіолетового світла в рукописі, що зберігається у бібліотеці Ватикану.

Про це повідомляється в Business Insider.

Як розповів історик з Австрійської академії наук Григорій Кессель, він використав ультрафіолетове світло та побачив попередній текст під трьома шарами слів, написаних на палімпсесті. Це тип стародавнього рукопису, на якому люди писали поверх інших слів, але при цьому часто залишали сліди оригінального написання.

У давнину палімпсести використовували через дефіцит пергаменту. Слова писали до того часу, поки кілька шарів не покривали приховані слова під ним.

За словами Кесселя, текст, який він виявив, є невідомою версією глави 12 у Книзі Матвія, яка спочатку була частиною старосирійських перекладів Біблії приблизно 1500 років тому.

У давній Біблії з Ватикану знайшли ще один розділ: рукопис приховував інший текст

Цей рукопис пропонує дослідникам “унікальний шлях” для розуміння ранніх етапів текстової еволюції Біблії та показує деякі відмінності від сучасних перекладів тексту.

Знайдена сторінка містить розділи з 11 по 12 Матвій, у яких деталей значно більше, ніж в існуючому сучасному тексті Євангелія. І це єдино відомий фрагмент четвертого рукопису, який свідчить про давньосірійську версію.

Щобільше, навіть сучасні цитати в Євангелії від Матвія, у 12 розділі, дещо відрізняються від більш раннього написання.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня