«Нідерландський Стоунхендж»: археологи виявили величезне 4000-літнє святилище сонячного календаря

«Нідерландський Стоунхендж»: археологи виявили величезне 4000-літнє святилище сонячного календаря

20:47 Червень 24, 2023

Історія 3076 4 хвилини

Magyar

Святилище сонячного календаря віком 4000 років було розкопано археологами в Нідерландах. Вони зазначають, що це перша й унікальна пам’ятка у своєму роді. Розміром із чотири футбольні поля, це величезне релігійне місце, ймовірно, було побудовано так, щоб сонце світило прямо через певні проходи на головних курганах під час зимового та літнього сонцестояння.

Ділянка розташована поблизу міста Тіль на місці будівництва індустріального парку. Археологи працювали тут з 2016 року в серії розкопок, але це колосальне святилище просто неба було знайдено лише нещодавно під час розкопок цього року.

Воно складається з трьох курганів, у яких ховали людей, обсаджених великими дерев’яними стовпами. За оцінками, щонайменше 60 людей були поховані в курганах протягом 800 років, тоді як ще 20 людей перебували у зовнішніх курганах на іншому кладовищі у цій місцевості. Найбільший пагорб має діаметр 20 метрів і, здається, служив своєрідним сонячним календарем.

Століттями люди збиралися на цьому священному місці в день сонцестояння і спостерігали, як Сонце ідеально вирівнювалося з курганами, даруючи сонячні промені колекції останків їх предків та процедурам жертвопринесень. У заяві муніципалітету Тіля щодо археологічного відкриття зазначено:

Навколо найбільшого кургану був неглибокий рів з кількома ходами. У певні дні сонце світило прямо крізь ті проходи на пагорбі. Найважливішими днями були 21 червня, літнє сонцестояння (найдовший день) і 21 грудня, зимове сонцестояння (найкоротший день). Археологи також знаходили підношення в місцях, де сонце світило прямо крізь отвори. Скелети тварин, а також людські черепи та цінні предмети, такі як бронзове вістря списа.

Хоча подібні споруди були знайдені в інших країнах Європи, це вперше таке відкриття було зроблено в Нідерландах.

Археологи виявили понад 1 мільйон предметів кам’яного, бронзового, залізного, римського періодів та Середньовіччя. Частини пам’ятки ранньої бронзової доби включають близько 25 000 залишків кісток, 32 000 шматків кісток, 170 000 глиняних фрагментів, 58 000 природних каменів і 10 000 кременів.

Однією з особливо цікавих знахідок на цьому місці є зелена скляна намистина, знайдена в одній з центральних могил. Примітно, що аналіз показав, що вона зроблена у Месопотамії – сучасному Іраку – приблизно за 4000 кілометрів звідси по прямій. Це вказує на те, що ці дві абсолютно різні культури, розділені тисячами кілометрів землі, якимось чином контактували одна з одною чотири тисячоліття тому.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня