У Бразилії виявили стародавні наскельні малюнки

У Бразилії виявили стародавні наскельні малюнки

10:40 Жовтень 27, 2023

Історія 1956 3 хвилини

Під час рекордної посухи рівень води в Амазонці в Бразилії знизився до рекордного показника, що дозволило виявити стародавні петрогліфи, яким близько 2000 років.

Петрогліфи, що зображують тварин. людей і рослини були виявлені на берегах річки Ріу-Негру в археологічній зоні, відомій як Понто-дас-Лажес.

Дослідники оцінюють вік цих петрогліфів у 1000-2000 років. Ці стародавні малюнки були видні під час попередньої сильної посухи у 2010 році, коли рівень води у Ріу-Негру досяг історично низьких значень. Вперше в історії рівень води опустився нижче за 13 метрів.

Цього місяця, внаслідок посухи, малюнки знову стали видно, і зі зменшенням рівня води стали з’являтися нові зображення. Посуху пов’язують із погодними умовами Ель-Ніньо та змінами у Північній Атлантиці, спричиненими кліматичними змінами.

На петрогліфах, крім зображень тварин і води, також є борозенки, що свідчать про можливе використання цього місця для виготовлення кам’яних знарядь. Археологи виявили на одному з каменів цілих 25 груп різьблених фігурок, припускаючи, що цей камінь використовувався для заточування різних інструментів.

Ці археологічні знахідки також включають фрагменти стародавньої кераміки, які, за оцінками, налічують кілька тисяч років. Незважаючи на те, що петрогліфи Понто-дас-Лажес визнані археологічними пам’ятками, вони тривалий час залишалися мало вивченими, дослідники оцінили їх вік з урахуванням аналогічних малюнків на скелях в інших регіонах центральної Амазонії. Ці знахідки надають унікальне розуміння давньої історії корінних народів Амазонії.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня