karpat.in.ua

Китайські дослідники знайшли скам'янілі рештки носорога віком чотирнадцять мільйонів років

Китайські дослідники виявили скам’янілі рештки стародавнього виду носорогів, які мешкали у Східній Азії чотирнадцять мільйонів років тому. Унікальна знахідка вважається важливим доказом міграції тварин до Східної Азії.

Просанторинус належав до невеликого, але нині вимерлого роду телеоцератинних носорогів, який колись був широко поширений в Європі. Однак про еволюцію цього роду в Азії мало що відомо через брак подібних викопних решток.

Вид носорогів, який датується періодом середнього міоцену і скам’янілі рештки якого були знайдені в китайському Нінся-Худжському автономному районі, був ідентифікований дослідниками з Інституту палеонтології хребетних і палеоантропології Китайської академії наук. Філогенетичний аналіз засвідчив, що знахідка є відносно поширеним нащадком роду Prosantorhinus.

Дослідники назвали новий вид Prosantorhinus Yei Sp. Nov.

Добре збережений череп дорослої особини цього виду мав невеликий ріг, що ріс із потовщених і рельєфних носових кісток.

Відкриття дозволяє припустити, що тварини, які належать до групи Prosantorhinus, були поширеним видом на дуже великій території від Європи до Китаю. А це, на думку вчених інституту, означає, що міграція звірів не була обмежена екологічними та географічними бар’єрами в Євразії.

Стаття про це дослідження була опублікована в лондонському зоологічному журналі Ліннеївського товариства.

 Джерело