Археологи знайшли в Єгипті мумію із золотим язиком

Археологи знайшли в Єгипті мумію із золотим язиком

09:24 Лютий 6, 2021

Історія 991 2 хвилини

Magyar

Археологи знайшли у давньоєгипетському селищі Тапосіріс Магна унікальну знахідку: мумію із язиком, виготовленим із золота. Імовірно, під час бальзамування мумії могли спеціально підкласти золотий язик, щоб померлий в загробному житті міг говорити, наприклад з Осірісом, богом підземного світу. Археологи припустили, що у покійного в житті міг  бути дефект мови, але невідомо, чому язик був виготовлений саме із золота.

Єгипетсько-домініканська група археологів на чолі з Кетлін Мартінес  виявила мумію в одному із 16 скельних гробниць у храмі, присвяченому богу Осірісу та  богині Ісіді. Раніше на цьому ж місці археологи знайшли монети із зображенням Клеопатри VII, що дозволяє припустити, що храм діяв під час правління цариці.

Всі знайдені гробниці віком приблизно 2 тисячі років та містили  багато цікавих знахідок та цінних коштовностей. В одній із могил, наприклад, була знайдена мумія жінки з посмертною маскою, що сміється. Також дві мумії були виявлені разом із залишками сувоїв, які вчені наразі розшифровують. Однак найбільше науковців здивувала мумія із золотим язиком.

Дослідники також виявили скульптури, що зображують людей, які там поховані та які збереглися в такому хорошому стані, що на них можна легко розгледіти зачіски та головні убори. Зовнішній вигляд скульптур формальний, на їхніх обличчях немає посмішки, – йдеться в статті livecience.com, яка опублікувала світлини мумії.

Джерело: (travelo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня