У Ватикані знайшли сотні поховань часів Нерона і Цезаря

У Ватикані знайшли сотні поховань часів Нерона і Цезаря

19:47 Лютий 5, 2021

Історія 1061 4 хвилини

У Ватикані археологи виявили в римському некрополі близько 250 добре збережених поховальних вівтарів, в тому числі надгробки на могилах римської еліти і звільнених рабів, датованих періодом правління давньоримських імператорів Нерона і Гая Юлія Цезаря. Про це повідомляє Jerusalem Post.

Як зазначається, серед знахідок – гробниці з людськими останками, камерні гробниці, надгробки, іменні саркофаги та портрети. Вони датуються І – початком IV століття н. е..

При цьому додається, що знайдені могили еліти, слуг та звільнених рабів несуть історичну цінність та дають вченим можливість більше дізнатися про особливості життя різних верств населення та їхні звичаї.

“Поховання не тільки проливають світло на перехід практики поховання, наприклад, перехід від кремації до менш дорогої практики інгумації: похоронні обряди також виражають надії та забобони померлого в той час, коли римляни перестали вірити в Богів-олімпійців, тому вони залишились невпевненими [як] довіряти своїм очікуванням потойбічного життя [родича] новим філософіям чи старим забобонам”, – повідомив директор відділу грецького та римського мистецтва у Ватиканському музеї Джандоменіко Спінола.

Окрім цього стало відомо, що римляни, які через певний час ставали багатшими, першочергово прагнули побудувати могилу. Інколи вона могла бути лише імітацією, однак свідчила про покращення матеріального становища її власника.

Зокрема, на східній частині кладовища на надгробному камінні знайшли цілі історії життя померлих. Наприклад, такими є знайдені два пишні похоронні вівтарі, які належать часам імператора Нерона (54-68 рр. н. е.). Один з них присвячений Флорі її батьками Тіберію Клавдію Оптату та Пассієні Примі. А інший – пам’яті самї матері, на якій зображений її портрет із зачіскою, характерною для епохи Юлія-Клавдія.

“Ми, мабуть, маємо тут групу вільновідпущеників, усіх безпосередньо чи опосередковано пов’язаних із сімейством Цезаріс”, – розповів доктор Леонардо Ді Блазі, який є співдиректором Некрополя Санта-Роза.

Ще поруч із сімейною гробницею Тіберія Клавдія археологи знайшли похоронну споруду, присвячену рабу Алькіму, якому імператор Нерон доручив виконати ремонтні роботи в Театрі Помпеяно. Їм вдалося відшукати і мармурову похоронну святиню з портретом маленької дитини.

При цьому додається, що під Ватиканом була закладена ще камерна могила, а всередині якої тіло 1800-річного лицаря та 5 саркофагів.

Втім археологи відкопали не лише давні поховання римської еліти, а й простих людей.

“Некрополь Санта-Роза – одне з найкраще збережених місць поховань римського світу і містить скарбницю життя давніх римлян. На цьому кладовищі ми знайшли поховання звичайних людей, таких як листоноші, пекарі, ковалі, виробники фонтанів, посли та члени команди колесниць, які змагались у цирку “, – підсумував Ді Блазі.

Наразі Некрополь у Ватикані з 1 лютого ласкаво приймає відвідувачів.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня