Вплив епідемії коронавірусу на Титанік

Вплив епідемії коронавірусу на Титанік

10:51 Лютий 4, 2021

Історія 1458 5 хвилин

Magyar

Компанія RMS Titanic Inc., яка займається підняттям із дна океану артефактів із борту затонулого корабля “Титанік” посилаючись на епідемію коронавірусу, відклала плани підняття та виставки телеграфу, який протягом невизначеного часу надсилав повідомлення SOS із судна.

Репліка телеграфа
Джерело: WIKIMEDIA COMMONS

Компанія, що базується в Атланті, обґрунтувала своє рішення в судових документах, поданих у п’ятницю, посилаючись на зростаючі труднощі з міжнародними перевезеннями та забезпеченням матеріально-технічних умов для експедиції, а також на захист здоров’я учасників.

RMS Titanic Inc. уже майже рік вимушена сидіти без свого первинного джерела доходу, оскільки її виставки, що демонструють артефакти, врятовані із затонулого судна в Атлантичному океані, закрилися через епідемію коронавірусу. Лише деякі виставки, доступні по всій країні, могли відкритись знову, та і ті працюють з обмеженою кількістю відвідувачів. У той же час компанія наполягає на тому, щоб бути у фінансово надійному становищі.

Як підкреслили в компанії, одним із її пріоритетів залишається підняти з дна океану бездротовий телеграф типу Marconi, і відбудеться це одразу, “як тільки це стане можливо в розумних рамках”. За їх словами, це потрібно зробити якнайшвидше, бо апарат може найближчим часом бути невідворотно пошкоджений.

Водночас Національна океанографічна адміністрація США (NOAA), яка в справі підняття об’єктів із затонулого борту представляє інтереси громадськості, стверджує, що телеграф, скоріш за все, оточений «залишками понад 1500 людей», а тому краще залишити Титанік у спокої.

Компанія ж у свою чергу заявляє, що підняття та експонування радіо не є наругою над померлими, які спочивають разом із Титаніком, а допоможе зберегти спадщину корабля.

Ще в лютому минулого року компанія звернулася до суду штату Вірджинія з проханням врятувати телеграф з останків корабля, який швидко руйнується течіями. RMS Titanic Inc., яка зараз оновила свою попередню заявку, продовжує розробляти план фінансування експедиції з порятунку Титаніка.

Тим часом компанія веде юридичну битву з урядом США щодо законності експедиції. За словами юристів, що представляють уряд, компанія може дістати телеграф лише зі схвалення уряду, оскільки затонулий корабель є офіційною пам’яткою.

Титанік потонув о 2:20 15 квітня 1912 року
Джерело: KEN MARSCHALL

Титанік, який прямував з Англії до Нью-Йорка, зіткнувся з айсбергом за 600 кілометрів від канадського острова Ньюфаундленд під час свого першого рейсу 14 квітня 1912 року о 11:40. Сигнали біди, які передавав телеграфний апарат, отримували на сусідніх суднах і на суші.

Корабель затонув менш ніж за три години, і трохи більше 700 із понад 2200 пасажирів та екіпажу Титаніка пережили трагедію.

Розташування уламків Титаніка було визначено в 1985 році в надрах Атлантичного океану, за 645 кілометрів від Ньюфаундленду, міжнародною групою під керівництвом дослідника океану Роберта Балларда. З дозволу суду компанія RMS Titanic Inc. із кінця 1980-х років займалася підняттям із дна океану на поверхню тисячі знахідок та артефактів із борту затонулого корабля.

Джерело:  (origo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня