Про життєвий та творчий шлях  закарпатського художника Федора Манайло. ВІДЕО

Про життєвий та творчий шлях закарпатського художника Федора Манайло. ВІДЕО

20:49 Травень 22, 2020

Історія 532

У цьому будинку жив та працював народний художник України, один із засновників закарпатської школи живопису Федір Манайло (1910 – 1978 рр.) 9 лютого 1981-го року тут відкрили меморіальний музей. У приміщенні все лишилося незмінним: тут панує самобутня атмосфера, у якій творив Федір Манайло.

«Митець вів аскетичний спосіб життя, а любов до людей, а власне любов добра в людині, була сильнішою за будь-які матеріальні блага» – зауважує завідувачка музею Вікторія Манайло-Приходько.

Про життєвий та творчий шлях художника, про новаторські втілення у мистецтві, які нерідко критикувала радянська влада, про дружбу митця із кінорежисером Сергієм Параджановим і, власне, про творчість Манайла – найяскравішу сторінку українського мистецтва ХХ століття – як ніхто інший, щиро та душевно розповідає онука митця Вікторія Манайло-Приходько.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Спецтема