Генріх VIII спланував кожну деталь страти своєї колишньої дружини Анни Болейн
У Національному архіві Великобританії виявили ордерну книгу, яка містить, зокрема, детальні інструкції страти другої дружини короля Генріха VIII, Анни Болейн.
Історик Трейсі Борман та архівознавець Шон Каннінгем знайшли ордерну книгу із записами злочинів і покарань ХVI століття. Крім бюрократичної звітності, у ній виявилися накази, що стосуються страти Анни Болейн, другої дружини Генріха VIII (1491–1547).
У документі король вказав, що вона була засуджена до смерті вогнем або обезголовленням, але він із жалю вирішив урятувати її від набагато боліснішого спалення і наполіг на «милосердному» обезголовленні.
На думку Трейсі Бормана, історика, який спеціалізується на вивченні Будинку Тюдорів, цей документ – одне з найбільш захоплюючих відкриттів останніх років, що зміцнює імідж Генріха VIII як «патологічного монстра». Ордерна книга демонструє вдумливий, скрупульозний характер короля, пише Борман. Інструкції адресовані серу Вільяму Кінгстону, констеблю лондонського Тауера. У них детально розказано, як саме Генріх VIII бажає позбутися королеви Англії, своєї останньої дружини, яку звинуватили в державній зраді та засудили до страти.
Трейсі Борман, зокрема, є куратором організації Historic Royal Palaces, а також готує серію документів про історію Анни Болейн. Саме тому він досліджував документи, пов’язані з позовом проти неї, пише інтернет-видання The Guardian.
На думку експерта, незважаючи на їхню холоднокровність, інструкції Генріха VIII справді врятували Анну Болейн від повільної, жахливої смерті. Король також уточнив, що її повинні стратити мечем, а не сокирою. Це був більш надійний спосіб, але в той час він не використовувався в Англії. Тож король відправив Томаса Кромвеля до Кале за фехтувальником. Будучи сином коваля, Кромвель згодом став головним радником короля.
«Оскільки ми добре знаємо цю історію, то забуваємо, наскільки глибоко шокуючим було відрубування голови королеві. Люди могли легко засумніватись і подумати: «Ні, ми не можемо цього зробити». Тому Генріх VIII подбав, щоб вони точно наважилися. Протягом багатьох наступних років відповідальність за страту ніс вірний радник короля Олівер Кромвель. Це ще раз підкреслює, що Генріх був справжнім ляльководом», – пояснив Борман.
Король дав детальні вказівки
Згідно з документом, король точно вказав, де має бути страчена його дружина, і чітко дав зрозуміти, що Кінгстон не може пропустити жодного його наказу. Однак не всі інструкції були дотримані, наприклад, усупереч призначеному, місцем страти стала площа Блоку Ватерлоо, де сьогодні зберігаються коронні коштовності.
Анна Болейн була взята під варту в лондонському Тауері 2 травня 1536 року за перелюб. Під час судового процесу королеву засудили до смертної кари за подружню зраду та інцест, хоча більшість істориків вважає, що звинувачення були помилковими. На їхню думку, Генріх VIII стратив дружину за те, що вона не дала йому спадкоємця.
Найвідоміший король в англійській історії одружувався шість разів, марно намагаючись здійснити своє невгамовне бажання – отримати спадкоємця-хлопчика. Він розлучився зі своєю першою дружиною Катериною Арагонською, щоб одружитися з Анною Болейн. Цей шлюб призвів до відколу від католицької церкви та англійської Реформації. Анна Болейн народила Генріху VIII доньку, яка пізніше стала відомою як Єлизавета I.
Джерело: (magyarnemzet.hu)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися