Хорватські археологи виявили на острові Хвар залишки стародавнього некрополя
На острові Хвар у саду палацу Радошевичів ХVІІ століття хорватські археологи виявили залишки великого некрополя (кладовища) середини IV – початку V століття, повідомив хорватський інформаційний портал Telegram.hr.
Останки були знайдені під час ремонту міської бібліотеки, зокрема читальної зали. Активні археологічні розкопки тривають уже два місяці.
За даними компанії Kantharos, яка проводить роботи, на 65 квадратних метрах знайшли 20 гробниць. Залишки кісток 32 людей були поховані в земляних ямах, амфорах, черепичній та кам’яній гробницях і виявилися непотривоженими в пізній час. Поховання супроводжував різноманітний добре збережений інвентар: кераміка, скло, монети. Під шаром з похованнями дослідники виявили стіну II століття. Більшість надгробків також були прикрашені однією або кількома керамічними посудинами, світильниками, скляною тарою, монетами та іншими дрібницями.
Це найбагатша та найцінніша археологічна пам’ятка на острові Хвар, що збереглася з пізньої античності до наших днів, повідомила компанія, яка займається розкопками, додавши, що знахідки можуть дати уявлення не лише про звичаї поховань тих часів, але й формування мережі древніх міст.
Нещодавно археологічні групи провели кілька подібних значних розкопок у цій місцевості. У 2016 році в Трогірі було знайдено римський некрополь із 18 місцями поховань. А 2020-го біля узбережжя Хвару виявили 2000-річні залишки затонулого корабля, в яких знаходилися добре збережені амфори та керамічні посудини.
Хвар – острів в Адріатичному морі на півдні Хорватії, який належить до історичної області Далмація. Ця територія відома розписною та інкрустованою керамікою хварської культури пізнього неоліту, колонією Фарос, заснованою греками в 385 році до нашої ери, та безліччю поселень римського часу. Провінція Далмація після поділу Римської імперії в 395 році залишалася в її західній частині. Із 476 до 535 року цією територією правили готи, її подальша доля пов’язана з Візантією, а з VІІІ століття – зі слов’янськими князівствами. Більшість сучасних міст острова знаходяться на місці римських поселень, у тому числі й місто Хвар.
Джерело: MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися