У Китаї вчені знайшли два нові види динозаврів
Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Scientific Reports, учені виявили на північному заході Китаю нові види динозаврів розміром із синього кита.
Імовірно, їхня довжина могла сягати понад 20 м
Палеонтологи ідентифікували два нові види гігантських травоїдних завроподів за скам’янілостями, знайденими в басейні Турпан-Хамі в Синьцзян-Уйгурському автономному районі на північному заході Китаю, повідомляє інформаційний портал CNN.
Два невідомі науці динозаври жили на території нинішньої КНР в епоху раннього крейдяного періоду приблизно 120–130 мільйонів років тому. Науковці назвали їх Silutitan sinensis і Hamititan xinjiangensis. Перший ящір сягав 20 м у довжину, а другий – 17 м.
Це означає, що обидва динозаври були розміром майже з блакитного кита, довжина тіла якого становить 23–30 м залежно від того, у якій півкулі він живе.
Обидва види належать до Somphospondyli, великої групи титанозавровидних завроподів, які населяли Землю з пізнього юрського періоду до кінця пізнього крейдяного.
Silutitan sinensis був ідентифікований за рядом зчленованих середніх і задніх шийних хребців. Скам’янілості Hamititan xinjiangensis складаються з неповної артикулированої каудальної (хвостової) послідовності.
Дослідники також виявили чотири хребці та фрагменти ребер третього, ще не описаного виду з клади Somphospondyli й зуб хижого динозавра з підряду тероподів біля скам’янілих останків Hamititan xinjiangensis.
«Це перше повідомлення про представника тероподів, знайденого в цьому регіоні. Оскільки на жодному з хребців Hamititan xinjiangensis не було виявлено слідів зубів, неясно, чи міг цей теропод харчуватися тушами рослиноїдних завроподів», – пишуть учені.
Джерело: MTI/Origo
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися