Стали відомі несподівані подробиці про колонізацію Мексики
Археологи зібрали ДНК десяти жителів колоніальної епохи Кампече в Мексиці, вивчаючи різноманіття популяцій, які заснували європейські поселення в Америці. Це було перше місто, побудоване іспанцями на півострові Юкатан у 1540 році. Важливу гавань спочатку обслуговувала парафіяльна церква, а в 1680-му її замінив кафедральний собор. Оригінальна будівля була повторно відкрита лише під час розкопок у 2000 році, коли археологи знайшли на цьому місці 129 ранніх колоніальних поховань.
Спроби вилучити з них ДНК успіхом поки що не увінчалися. Однак прогрес у відповідній галузі технологій дозволив ученим зібрати генетичні дані з важливого місця.
Методи дослідження стародавніх ДНК розвинулися настільки, що можна отримувати чимало інформації з теплих і вологих середовищ, заявив Якоб Седіг, співробітник лабораторії Рейха Гарвардського університету та співавтор дослідження, в інтерв’ю для наукового інтернет-порталу HeritageDaily. «Використовуючи скам’янілу кістку, ми одержали чудові дані для всіх десяти досліджених нами осіб, що надихає на проведення в майбутньому аналізу стародавніх ДНК», – додав він.
ДНК показала, що з десяти людей, похованих на колоніальному кладовищі, шістьох жінок та чотирьох чоловіків, ніхто не був близьким родичем один одному. Більшість місцевих жителів виявилися корінними американцями. Але були виявлені також люди європейського та африканського походження, зокрема з регіону на південь від Сахари. Згідно з дослідженням, опублікованим у науковому журналі Antiquity, палеогеномічні дані суперечать деяким попереднім експериментам, які визначали стать і походження окремих осіб виключно на основі традиційного аналізу фізичних характеристик.
«Населення раннього колоніального Кампече могло бути багатоетнічним. У той період різні групи вперше змішалися під правлінням Іспанії, – зазначила професорка Віра Тіслер, дослідниця Автономного університету Юкатану та співавторка дослідження. – Просторовий розподіл місцевих жителів та мігрантів різного походження на кладовищі Кампече підтверджує, що населення, яке проживало тут, було змушене інтегруватися в цей новий спосіб життя».
За словами Тіслер, незважаючи на те, що різні групи населення жили разом, немає жодних доказів того, що люди різного походження мали спільних дітей.
Багато деталей, виявлених завдяки палеогенетичним даним, відсутні в історичних записах, оскільки в основному вони стосуються жителів європейського походження. Але нова інформація поглиблює наукове розуміння вирішального періоду в історії Нової Іспанії.
Джерело: (origo.hu)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися