На Хортиці виявили срібну монету часів Римської імперії
У заповіднику на острові Хортиця, розташованому на Дніпрі поблизу Запоріжжя нижче за течію Дніпровської ГЕС, археологи виявили срібну монету II століття н.е. з Римської імперії.
Про це у Facebook повідомила прес-служба Національного заповідника Хортиця.
Йдеться про виявлення цінних артефактів на береговій смузі, яка протягом 70 років перебувала під водою, проте оголилася після підриву Каховської ГЕС російськими окупантами.
Науковці повідомляють, що останнім поповненням колекції стала знахідка срібної монети денарій Фаустини Старшої (105-140), дружини римського імператора Антоніна Пія (86-161). Предмет датується другим століттям нашої ери. Монета виконана зі срібла та має діаметр 18 мм.
„Монета Денарій Фаустина I. Розмінна монета римського часу. Чеканилась протягом 100-141 р. н.е. Ймовірно, була завезена торговими шляхами племенами черняхівської культури”, – сказано в повідомленні.
Про імператрицю Фаустину Старшу (Faustina Major) відомостей небагато. Відомо, що вона заснувала заклад для виховання римських дівчат-сиріт, яких потім називали «фаустинові дівчата». Померла у віці 36 років. За чотири роки до смерті отримала звання «божественної» – Diva.
Образ Августи Фаустини був особливо тісно пов’язаний з богинею родючості Церерою, яка часто фігурувала на монетах, присвячених імператриці. Протягом кількох років Церера зі смолоскипом була домінуючим мотивом у її золотих монетах. На портретах Фаустину зображали із складною зачіскою, що являла собою «діадему» із безлічі заплетених кіс.
Фаустина продовжувала відзначатись у деяких зображеннях епохи Відродження як «зразкова дружина».
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися