Археологи знайшли загублене місто майя в Мексиці

Археологи знайшли загублене місто майя в Мексиці

14:55 Жовтень 31, 2024

Історія 0 4 хвилини

Magyar

Місто під назвою Валеріана було виявлене за допомогою новітніх технологій дистанційного зондування.

Величезне місто майя було виявлене археологами після його зникнення, повідомляє науковий журнал Antiquity. Місто, яке включає піраміди, спортивні майданчики, квартали та амфітеатри, а також сполучні дороги, було знайдене в південно-східному мексиканському штаті Кампече за допомогою лазерної зйомки під назвою Lidar, яка дозволяє наносити на карту об’єкти, поховані під рослинністю, і отримало назву Valeriana.

Лідарна зйомка – це метод дистанційного зондування, який випромінює тисячі лазерних імпульсів з літака і мапує об’єкти під землею на основі часу, необхідного для повернення сигналу. Археологи вважають, що після Калакмуля Валеріана є другим за величиною містом майя у стародавній Латинській Америці.

Команда археологів випадково виявила загалом три місця – розміром зі столицю Шотландії Единбург – коли один з археологів, Люк Олд-Томас, аспірант Тулейнського університету в США, переглядав дані в інтернеті. Обробляючи дані, він помітив місто, яке процвітало між 750 і 850 роками до н.е. і на піку свого розвитку налічувало від 30 000 до 50 000 мешканців, що більше, ніж кількість людей, які живуть у цьому регіоні сьогодні.

Валеріана має «столичні характеристики», але за щільністю забудови поступається лише Калакмулу, розташованому за 100 км. Але фотографій втраченого міста, принаймні відомих, немає, бо, як кажуть археологи, «там ніхто ніколи не був», хоча місцеві жителі могли підозрювати, що під курганами лежать руїни.

Місто, площею близько 16,6 квадратних кілометрів, мало два великі центри з великими будівлями на відстані близько двох кілометрів один від одного, що були з’єднані меншими будинками і дорогами. Наприклад, тут було велике водосховище і спортивний майданчик, де люди могли грати в стародавню гру з м’ячем. Загалом команда археологів знайшла на досліджуваних ділянках 6 764 будівлі різного розміру. Аульд-Томас та його колеги назвали місто Валеріаною на честь лагуни, що знаходиться неподалік.

Знахідка допоможе змінити уявлення західних фахівців про те, що тропіки – це «місце, де цивілізації гинуть», – каже професор Марчелло Кануто, один з керівників дослідження.

Професор стаерджує, що ця частина світу була домівкою для багатих і складних культур. Що стало причиною руйнування міста, поки що не зрозуміло, але археологи вважають, що основним фактором могла бути зміна клімату.

Кануто каже, що в майбутньому може бути виявлено більше подібних міст, оскільки лідар революціонізував спосіб картографування археологами рослинних територій, таких як тропіки, відкриваючи світ втрачених цивілізацій.

 Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня