У Перу знайшли фреску бога-павука віком 3200 років

У Перу знайшли фреску бога-павука віком 3200 років

09:30 Квітень 1, 2021

Історія 845 3 хвилини

Magyar

У регіоні Ла-Лібертад на північному заході Перу місцеві фермери знайшли руїни святилища, розписаного жовтими, сірими та білими кольорами. На жаль, люди, які проводили земляні роботи, своєю важкою технікою знищили близько 60% комплексу, передає інформаційний портал Travelo  з посиланням на smithsonianmag.com.

Ще минулого року археологи, які проводили розкопки на півночі Перу, виявили наскельну фреску віком 3200 років, але ідентифікувати знахідку вдалося тільки тепер.

Це зображення бога-павука, який тримає в лапах ножі. Археолог, директор Фонду Августо Н. Візе (Augusto N. Wiese), Регуло Франко Джордан вважає, що глинобитну святиню, імовірно, збудували представники культури Купісніка. Розташування знахідки біля річки свідчить про те, що в сезон дощів тут проводилися священні церемонії, пов’язані з водою.

Судячи з усього, ця фреска була яскравою та різнобарвною. Дослідники встановили, що для її створення використовувалася вохра. До наших днів дійшли сліди жовтої, сірої та білої фарби. Сам храм був виготовлений із сирцевої цегли, розміри якої становили 5 на 15 метрів.

«Те, що ми бачимо, – це святиня, яка тисячі років тому була церемоніальним центром. Павук на стіні асоціюється з водою, ця тварина була неймовірно важливою істотою для доіспанських культур, які жили за церемоніальним календарем. Цілком імовірно, що в період із січня по березень, коли йшли проливні дощі, тут проводилася особлива церемонія свяченої води, яка стікала сюди з височин», – додав дослідник. Деякі артефакти культури Купіснік включають символ павука, який асоціюється з дощами, родючістю землі та жертвоприношеннями, а також відродженням.

Уряд Перу планує екстрені роботи, аби врятувати знахідку, і подали скаргу на фермерів, які частково знесли храм.

Джерело: travelo.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня