В Єгипті знайшли загублене «золоте місто»

В Єгипті знайшли загублене «золоте місто»

11:39 Квітень 10, 2021

Історія 3976 5 хвилин

Magyar

В Єгипті археологи розкопали загублене “золоте місто”. Це найбільше стародавнє місто, коли-небудь знайдене на території Єгипту.

Археологи знайшли багате на старовинні пам’ятники 3000-річне “загублене золоте місто”, яке було поховане під товстим шаром піску поблизу міста Люксор, – передає BBC. Багато іноземних експедицій шукали це місце, але всі вони зазнали невдачі, – цитує видання видатного єгипетського археолога та історика Захі Хавасса. Місто, назване на честь Атона (бога сонця), бере свій початок із часів фараона Аменхотепа III, але використовувалося навіть за часів Тутанхамона.

Місія проводить розкопки з вересня 2020 року. В результаті роботи було розкопано добре збережене місто, в якому збереглися навіть майже неушкоджені кімнати зі стінами та предметами повсякденного вжитку. Розкопано кілька вулиць міста, уздовж яких проходять будинки, стіни яких сягають трьох метрів, – розповідає про відкриття Захі Хавасс. Відкриття цього загубленого міста – друге за значимістю археологічне відкриття після гробниці Тутанхамона, – заявила професор єгиптології Університету Джона Хопкінса в Балтіморі Брайан Бетсі.

На думку американського вченого, це відкриття може допомогти пролити світло на одну з найбільших загадок в історії, чому фараон Ехнатон і його дружина Нефертіті вирішили переїхати до сьогоднішньої Амарни.

Місто знайшли між храмом Рамзеса III Медінет-Абу (похоронний храм Рамсеса III, що знаходиться в однойменному місці на західному березі Ніла в Луксорі – ред.) і “колосами Мемнона” (заупокійний храм із величезними статуями Аменхотепа III).

Під час розкопок археологи виявили три королівські палаци Аменхотепа III та адміністративно-промисловий центр імперії. На вік міста вказують кільця міста, скарабеї, розмальовані горщики і глиняні дощечки із зображенням печатки фараона. Також були знайдені глиняні ковпачки, якими закривають винні глечики. У південній частині міста археологи знайшли пекарню з печами та глиняним посудом для зберігання їжі.

Другою, частково ще не дослідженою частиною міста, міг бути адміністративний центр та житлова зона, оскільки тут були знайдені великі та більш впорядковані будівлі. Будівлі та інтер’єри засипаного пісками міста збереглися в хорошому стані. Район оточений зигзагоподібною стіною, через яку у внутрішні коридори та житлові райони відкривається лише один вхід.

У третій частині міста було знайдено майстерню, в якій серед іншого виготовляли валькову цеглу з печаткою (іменем) Аменхотепа III, яку використовували для будівництва храмів та господарських будівель. Під час розкопок було виявлено прядильний і ткацький інструменти, а також шлак, який використовували для виготовлення скла. На даний момент вчені досліджують знахідки з двох незвичних могил. В одній кімнаті було поховано корову або бика, в іншій гробниці спочиває чоловік з витягнутими в сторони руками і залишками мотузки, обмотаної навколо колін.

За словами Захі Хавваса, це найбільше стародавнє місто, коли-небудь знайдене в Єгипті. Заснував його один із найбільших єгипетських правителів Аменхотеп III, дев’ятий король 18-ї династії, який правив із 1391 по 1353 рік до н.е. Містом, яке було найбільшим адміністративно-промисловим поселенням свого часу, впродовж восьми років разом зі своїм сином, легендарним Аменхотепом IV (пізніше названий Ехнатоном) керував Аменхотеп III.

Джерело: 168.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня