У Єгипті виявили висічені в скелі поховання

У Єгипті виявили висічені в скелі поховання

12:35 Травень 26, 2021

Історія 2194 4 хвилини

Magyar

На кладовищі Аль-Хамідія в Єгипті на схилі пагорба археологи виявили близько 250 могил, висічених у скелі. Деякі з поховань вишукано прикрашені, інші оздоблені ієрогліфами. Кладовище розташоване приблизно за 386 км на південний схід від Каїра, у східній пустелі Єгипту.

У скелі загалом висічено 250 могил
Джерело: Egyptian Ministry of Antiquities

Археологи вважають, що могили могли бути створені в різні часи історії. Найдавніші висічені в скелі близько 4200 років тому, коли розпалося Стародавнє царство Єгипту. У той час єгипетські фараони втратили контроль над країною, оскільки багато місцевих «губернаторів» здобули владу. Але чому ці могили, висічені в горі, закопали, дослідникам поки що не повністю зрозуміло. Безперечно, однак, що в Стародавньому Єгипті така практика не була рідкістю.

У гробницях кінця Стародавнього царства використовувалися більш складні архітектурні рішення: там був коридор, що вів до галереї, а поховальне приміщення розміщувалося в південно-східній частині споруди.

У похованнях учені знайшли також вапнякові таблиці з ієрогліфами. Деякі з них були розміщені поруч із померлими.

«В одній із гробниць археологи виявили розписи, які зображують, імовірно, власника могили, – повідомив виданню LiveScience Мостафа Вазірі, генеральний секретар Вищої ради Єгипту з питань старожитностей. – Під час похорону приносили в жертву тварин, але на картинах можна побачити й людей, які приносили жертви за померлого».

Деякі гробниці прикрашені картинами
Джерело: Egyptian Ministry of Antiquities

Найновішим із могил, виявлених на кладовищі, близько 2100 років. Імовірно, вони були створені в часи, які сучасні історики називають Елліністичним Єгиптом, або Єгиптом Птолемеїв. Цей період почався завоюванням Єгипту Олександром Македонським у 332 до н. е. і тривав до 30 до н. е., римського завоювання Єгипту й перетворення його на римську провінцію.

Археологи знайшли в могилах і такі артефакти, як чашки, тарілки та пляшки. Деякі з них збереглися в цілісному вигляді. На думку дослідників, це були предмети повсякденного вжитку тогочасних єгиптян. Виявили також мініатюрні посудини, що мали, імовірно, символічне значення, та розписані сферичні, в яких зберігалися рідини.

На місці тривають подальші розкопки й дослідження. Експерти сподіваються знайти ще більше гробниць.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня