У Єгипті знову відкрили для відвідувачів південну гробницю фараона Джосера

У Єгипті знову відкрили для відвідувачів південну гробницю фараона Джосера

14:34 Вересень 22, 2021

Історія 1509 2 хвилини

Magyar

Після 15-річної реставрації для відвідувачів знову відкрили так звану південну гробницю, побудовану для фараона Джосера, який жив понад 4500 років тому.

фото: AP Photo/Nariman El-Mofty

Південна гробниця була зведена між 2667 і 2648 рр. до н.е. та, імовірно, мала символічне значення, або ж у ній зберігалися внутрішні органи фараона.

Споруда розташована в основному під землею і складається з цілого лабіринту коридорів. Гробниця багато прикрашена ієрогліфами, а її стіни оброблені кольоровим камінням. У центральній шахті знаходиться гранітний саркофаг, що належить до III династії.

У глибину ведуть круті сходи
фото: AP Photo/Nariman El-Mofty

Похоронний комплекс Джосера знаходиться в Саккарі поблизу Каїра, одному з ключових археологічних об’єктів Єгипту. Ступінчаста піраміда є однією із найдавніших збережених кам’яних будівель. Вважається, що за її зразком зводили піраміди в Гізі.

Реставрація гробниці велася з 2006 року. Експерти зміцнили підземні коридори, відновили багате оздоблення галерей та встановили освітлення.

Гравюри та мозаїки гробниці фараона відомі на весь світ
фото: AP Photo/Nariman El-Mofty

Некрополь Сахар завдовжки 7 км – найстаріше кладовище в Мемфісі, однієї зі столиць Стародавнього Єгипту. Він складається із 11 пірамід та сотні гробниць древніх чиновників.

Піраміда Джосера була закрита у зв’язку з реставрацією в березні 2020 року.

Джерело: Euronews

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня