На будмайданчику в Мексиці виявили стародавнє місто майя

На будмайданчику в Мексиці виявили стародавнє місто майя

09:03 Червень 7, 2022

Історія 1098 3 хвилини

Magyar

Археологи виявили руїни стародавнього міста майя з палацами, пірамідами і ринками, будуючи індустріальний парк поблизу мексиканського міста Меріда на півострові Юкатан.

Місто Ксіол (Xiol) було побудовано в стилі архітектури майя Пуук (Puuc), який поширений на півострові Юкатан, але рідко зустрічається в районі Меріди, – повідомили археологи. Карлос Пераса, один із керівників розкопок, каже, що в місті, ймовірно, проживало понад 4000 людей, які могли мешкати там із 600 до 900 року до н.е.

У місті мешкали люди з різних соціальних станів, такі як священники та книжники, котрі жили в чудових палацах, і простий люд, який селився в невеликих будівлях, – розповів Пераса.

Поруч із містом виявлено кладовище для дорослих і дітей, де померлих ховали разом з обсидіановими та крем’яними знаряддями праці, жертовними дарами та особистими речами. Також були виявлені сліди морського життя, а це свідчить про те, що жителі Ксіолу доповнювали свій раціон рибою, виловленою з моря неподалік.

Стародавнє місто було виявлене після початку будівництва індустріального парку. Незважаючи на несподіване відкриття, інвестиції будуть здійснені, але археологічні знахідки збережуть, – повідомили власники ділянки землі, на якій ведуться роботи.

Археологи були здивовані, виявивши колишнє місто майя в такому хорошому стані. Через швидке зростання міст багато археологічних пам’яток у цьому районі зазвичай руйнується.

Джерело:  (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня