Греції повернули надзвичайну старовинну прикрасу

Греції повернули надзвичайну старовинну прикрасу

09:36 Червень 7, 2022

Історія 1002 4 хвилини

Magyar

Шведський Нобелівський фонд повернув Греції старовинну золоту каблучку, викрадену з острова Родос під час Другої світової війни. Перстень з’явився в колекції витворів мистецтва лауреата Нобелівської премії угорсько-американського біофізика Дьордя Бекеші (Békésy György).

Фото: MTI/EPA/TT /Henrik Montgomery

Понад 3000-річний перстень із культури пізньої бронзової доби материкової Греції, Мікен (16-12 ст. до н.е.), на якому вигравірувана пара крилатих сфінксів, був офіційно переданий уряду Греції у Стокгольмі у четвер, – повідомило Міністерство культури Греції.

Рідкісна і надзвичайно цінна археологічна знахідка була виявлена ​​дослідниками Італійської школи археології під час розкопок мікенського некрополя в 1927 році, коли острів перебував під італійською окупацією. Перстень було викрадено із місцевого археологічного музею під час Другої світової війни разом із кількома іншими артефактами, які відтоді розшукували.

Через деякий час ювелірні вироби з’явилися в США і були придбані нобелівським лауреатом Дьордьом Бекеші (1899-1972), колекція якого стала власністю Нобелівського фонду після смерті біофізика, який помер без спадкоємця. Античний коштовний камінь був виставлений напоказ у Стокгольмському, Середземноморському та музеї античностей Близького Сходу, де в 1975 році він був класифікований як скарб, викрадений із Родосу археологом Карлом Густавом Стіреніусом та мікенським експертом.

Із поверненням експонату Нобелівський фонд віддає належне «постійним зусиллям Греції по боротьбі з незаконною торгівлею культурними цінностями”, – зазначила міністр культури Греції Ліна Мендоні.

„Нам було зрозуміло, що перстень треба повернути. Твір мистецтва має велике культурне та історичне значення для Греції”, – каже директор фонду Відар Хельгесен.

Згідно із заявою грецького міністерства культури, старовинну золоту каблучку повернули Археологічному музею Родосу.

Дьордь Бекеші народився в Будапешті, але з 1947 року жив у Сполучених Штатах і помер у Гонолулу. Вчений, якого називають розшифровником механізму слуху, отримав Нобелівську премію з медицини у галузі фізіології в 1961 році за наукову роботу в сфері слуху «за відкриття фізичних механізмів стимуляції у вушній раковині». Йому вдалося побудувати механічну модель внутрішнього вуха. Наприкінці 1950-х років він повністю відтворив картину біомеханіки вушної раковини, що значно просунуло вперед отохірургію, дозволивши хірургам імплантувати штучні барабанні перетинки.

Джерело: MTI/Origo

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня