Історію Содоми і Гомори можливо надихнув величезний вибух

Історію Содоми і Гомори можливо надихнув величезний вибух

20:33 Вересень 24, 2021

Історія 2010 4 хвилини

Magyar

Древнє близькосхідне місто Телль-ель-Хаммам у долині річки Йордан було зруйноване вщент у середині Бронзової доби. Причиною міг стати вибух гігантського крижаного метеорита, – йдеться на вебсайті англомовної ізраїльської газети The Jerusalem Post.

При розкопках у стародавньому поселенні Таль-ель-Хаммам на території сучасної Йорданії археологи знайшли обвуглені людські останки, а також будівлі, метали і кераміку, які розплавилися при температурі понад 2 тисячі градусів Цельсія. Вчені вважають, що поселення могло бути знищено в результаті вибуху метеорита приблизно 3,6 тисячі років тому. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature.

Археологи також виявили в грунті частки заліза, кремнезему і кристали кварцу, тріснуті під дуже високим тиском – через вибух у повітрі або надпотужного удару. Дослідники порівнюють силу цього удару з падінням Тунгуського метеорита в 1908 році, який викликав вибух потужністю 12 мегатонн і повалив мільйони дерев навколо. Відзначається, що поселення бронзового століття розташовується поруч із Мертвим морем, на території сучасної Йорданії.

Вчені датують вибух, який знищив Таль-ель-Хаммам, приблизно 1650 роком до нашої ери. Ймовірно, удар частково вдарив до Мертвому морю, що призвело до засолення грунтів у регіоні. Родючі раніше землі стали непридатними, і це змусило людей покинути міста в нижній частині долини річки Йордан. Зокрема, Таль-ель-Хаммам був незаселений ще 600 років після катастрофи.

Таль-ель-Хаммам може бути тою самою Содомою, про який йдеться в Біблії. У ній сказано, що за часів Авраама воно представляло собою квітуче і багате місто, але оскільки жителі «були дуже злі та грішні», то «пролив Господь на Содом і Гоморру дощем сірку і вогонь від Господа з неба, і поруйнував ті міста, і всю околицю, і всіх мешканців міст, і рослинність землі».

На думку дослідників, інтенсивна теплота, необхідна для такого знищення, могла бути викликана лише космічним ударом або вибухом, а оскільки жодного ударного кратера виявити не вдалося, комету або метеорит міг бути підірваний над містом.

Причому археологи заявили, що катастрофа в стародавньому місті, ймовірно, стала основою розповіді про загибель Содоми і Гоморри. У Біблії описано руйнування міст, які розташовуються недалеко від Мертвого моря. На них, відповідно до розповіді, впали каміння і вогонь із неба, після чого від пожеж піднявся густий дим і всі місцеві жителі загинули.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня