Біля берегів міста на сході Іспанії дайвери-археологи випадково знайшли золоті монети часів Римської імперії

Біля берегів міста на сході Іспанії дайвери-археологи випадково знайшли золоті монети часів Римської імперії

13:26 Жовтень 4, 2021

Історія 737 2 хвилини

Magyar

На морському дні археологами-дайверами біля узбережжя міста Хабія на сході Іспанії були знайдені 53 римські золоті монети.

Золотий солідор Феодосія II. із портретом імператора на лицьовій стороні та Вікторії, богині перемоги, із хрестом у руці, що символізує християнство, на зворотній стороні (Малюнок є ілюстрацією)

Імовірно, 53 золоті монети, знайдені в затоці Порттіксол, перебували на дні з кінця IV – початку V століття. Вони прекрасно збереглися, що дозволило дослідникам прочитати написи й ідентифікувати зображених на них римських імператорів.

Джейм Моліна з Університету Аліканте заявив, що це один із найбільших скарбів римських золотих монет, коли-небудь знайдених на території Іспанії та Європи. «Це виняткова археологічна та історична знахідка. Її дослідження може дати нам нову інформацію і допомогти більше дізнатися про фінальну фазу падіння Західної Римської імперії», – пояснив він.

Передбачається, що золотий скарб був навмисно прихований від грабунку варварських народів, таких як алани, і все це відображає велику невизначеність епохи. Після реставрації римські золоті монети будуть виставлені в місцевому Краєзнавчому музеї, – про це йдеться на сайті heritagedaily.com.

Джерело: MTI/ORIGO

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня