На острові Крит знайшли сліди перших людей віком 6 мільйонів років

На острові Крит знайшли сліди перших людей віком 6 мільйонів років

17:05 Жовтень 13, 2021

Історія 4413 4 хвилини

Magyar

Археологи знайшли на острові Крит сліди древньої гомініноподібної істоти віком 6 млн років. Це найдавніші відомі відбитки людиноподібних, повідомила міжнародна експертна група, яка складається з німецьких, шведських, грецьких, єгипетських та англійських дослідників.

Сліди, знайдені в скам’янілому прибережному відкладенні, були виявлені поблизу с. Трахілос на Криті. Про відкриття вчені вперше повідомили у 2017 році. Для визначення віку слідів нещодавно були використані геофізичні та мікропалеонтологічні методи, які показали, що їм близько 6,05 млн років.

Таким чином, ці більш ніж 50 відбитків є найдавнішим відомим доказом того, що нога, схожа на людську, використовувалася для ходьби, пише науковий портал PhysOrg.com.

Гомініни – це підродина сімейства гомінідів, до якого відносять людину розумну (Homo sapiens), шимпанзе, горил, а також ряд вимерлих видів приматів.

Дослідження проводили експерти з науково-дослідного інституту Сенкенберга Тюбінгенського університету Уве Кіршер та Мадлен Беме. Результати були опубліковані в науковому журналі Scientific Reports.

«Сліди майже на 2,5 мільйона років старші за знайдені в Лаетолі, Танзанія, і належать до австралопітеків афаренсісів. Таким чином, сліди Трахілоса того ж віку, що й скам’янілості, знайдені в Кенії. Ці відбитки залишили представники людського виду під назвою Orrorin tugenensis. Проте поки що було виявлено лише стегнову кістку цього виду, інших кісток стопи та слідів не знайдено», – зазначив Кіршер.

За допомогою абсолютно нових методів визначення віку скам’янілостей дослідникам вдалося з’ясувати, що люди з’явилися на території, яку займає сучасна Греція, ще 6 млн років тому. Знайдені сліди стали найбільш переконливим доказом того, що форма людської ступні цілком залежить від прямоходіння.

На сьогодні вчені не можуть сказати, які стародавні люди могли залишити ці відбитки, однак, судячи з них, форма ступні була такою самою, як і в наших сучасників.

Острів Крит 6 млн років тому був частиною материкової Греції. Тому дослідники припускають, що сліди залишили перші люди, які проживали не тільки на території Південно-Східної Європи, але й Африки. Проте з огляду на той факт, що ці відбитки ще древніші, учені припускають, що вони могли належати грекопітеку – гомініду, який жив близько 7,2 млн років тому. За словами науковців, це може бути найдавніший прямий предок людини.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня