В Ізраїлі дайвер-любитель підняв із морського дна таємничий меч хрестоносця

В Ізраїлі дайвер-любитель підняв із морського дна таємничий меч хрестоносця

10:00 Жовтень 20, 2021

Історія 3508 4 хвилини

Magyar

Поблизу прибережного міста Хайфа в Ізраїлі дайвер-любитель пішов поплавати з аквалангом і виявив на дні моря 900-річний меч часів хрестоносців, повідомив у понеділок інформаційний портал газети Jedio Ahronot, ynet.

За даними Ізраїльської археологічної адміністрації (ІАА), місце, де був знайдений меч, – затока на південь від Хайфи, – належить до часів хрестових походів і в XI–XIV століттях могло слугувати портом.

Шломі Кацин, який проживає в містечку Атліт, минулої суботи займався дайвінгом недалеко від Хайфи й помітив у піску кілька артефактів, що випливли з-під піску під впливом хвиль і течій. Дайвер виявив кам’яні й залізні якорі та кераміку, але найцікавішою знахідкою став древній меч завдовжки близько метра з майже 30-сантиметровою рукояткою.

Кацин побоювався, що артефакти хтось украде або морські течії знову засиплять їх піском, тому взяв меч із собою. Пізніше зателефонував до відділу запобігання злочинності МАА й повідомив про щасливий випадок. Знахідку передали департаменту національних скарбів, а дайвера, який знайшов меч, нагородили грамотою. Археологи стежать за цим місцем на узбережжі Кармелю з моменту попереднього відкриття в червні 2021 року. Однак виявити нові артефакти досить важко, оскільки вони з’являються і зникають разом із хиткими пісками.

Незважаючи на те, що меч повністю покритий раковинами і будиночками морських жолудів, в Управлінні старожитностей Ізраїлю заявили, що він «зберігся в ідеальному стані і є чудовою та дуже рідкісною знахідкою».

«Цей ідеально збережений меч є прекрасним і рідкісним витвором, який близько 900 років тому, імовірно, належав хрестоносцю», – розповів виданню Нір Дістельфельд, експерт IAA.

В Управлінні старожитностей Ізраїлю кажуть, що бухта, де був знайдений меч, слугувала тимчасовим укриттям для кораблів протягом чотирьох тисяч років. «Це дозволяє припустити, що її використовували за часів хрестових походів, близько 900 років тому», – заявив Кобі Шарвіт, директор відділу морської археології.

Після очищення й дослідження в лабораторії древній артефакт виставлять на загальний огляд.

Джерело: hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня