Археологи знайшли гребінець з найдавнішим з відомих повних речень

Археологи знайшли гребінець з найдавнішим з відомих повних речень

10:06 Листопад 10, 2022

Історія 1401 3 хвилини

Magyar

Ізраїльські археологи знайшли стародавній гребінець, віком приблизно 3700 років, який містить, ймовірно, найдавніше з відомих повних речень, написаних ханаанським алфавітом, згідно зі статтею, опублікованою у середу, пише AP.

Напис закликає людей розчісувати волосся і бороди, щоб позбутися вошей. Речення складається з 17 букв, які свідчать: «Нехай цей бивень викоренить вошей з волосся і бороди».

Експерти кажуть, що відкриття проливає нове світло на деякі з ранніх випадків використання людством ханаанського алфавіту, винайденого близько 1800 р. до н.е., що є основою всіх послідовних алфавітних систем, таких як іврит, арабська, грецька, латинська мови та кирилиця.

Буденна тема вказує на те, що на той час люди мали проблеми з вошами у повсякденному житті – і археологи кажуть, що вони навіть знайшли мікроскопічні докази наявності вошей на гребені.

Гребінь був виявлений у 2016 році у Тель-Лахісі, місці археологічних розкопок на півдні Ізраїлю, але лише наприкінці минулого року професор ізраїльського Єврейського університету помітив крихітні слова, написані на ньому. Деталі знахідки були опубліковані в середу в статті в Jerusalem Journal of Archaeology.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня