У Росії в гробниці воїна знайшли розкішно прикрашені скіфські скарби

У Росії в гробниці воїна знайшли розкішно прикрашені скіфські скарби

11:50 Листопад 23, 2021

Історія 902 4 хвилини

Magyar

Археологи, які розкопали гробницю воїна, виявили скіфські скарби в Острогозькому районі Воронежа, Росія. Давній кочовий народ скіфів проживав переважно в регіоні, відомому як Скіфія, до якого входять євразійські степи сучасного Казахстану, російські степи Сибіру, ​​Уралу, Поволжя, а також територію сучасної Південно-Східної України. Розкопки проводив Інститут археології РАН, дослідники якого виявили некрополь під назвою Девиця V, що складається з дев’ятнадцяти курганних могильників.

Співробітники Інституту археології РАН під час розкопок в Острогозькому районі Воронезької області виявили унікальний артефакт — срібну накладку із зображенням фігур скіфського пантеону. Як зазначається у пресрелізі, подібні предмети раніше не знаходили на Середньому Доні.

Знахідку було зроблено в курганному могильнику Девиця V, виявленому в 2000 році Донською археологічною експедицією. Поховання складається з 19 курганів, частина з яких тривалий час перебувала під сільськогосподарським оранням і практично зрівнялися із землею. Археологічні розкопки проводяться тут із 2010 року.

Срібна накладка знаходилася у кургані №7, розташованому в центральній частині некрополя. Артефакт лежав у певному віддаленні від інших предметів, також виявлених у гробниці.

Дерев’яна основа, до якої накладка була прибита срібними гвоздиками, майже повністю зотліла. Довжина накладки становить 34,7 см, ширина в середній частині — 7,5 см.

Як вважають учені, центральна область пластини, ймовірно, прикрашена зображенням крилатої фігури володарки звірів та покровительки людської та тваринної родючості – скіфської богині Аргімпаси. Вона відповідає фригійській богині Кібелі, культ якої почав проникати у скіфську культуру ще VII ст. до зв. е. під час скіфських походів до Передньої Азії.

Ще в давнину курган був пограбований: зловмисники проникли у поховання через широкий шурф і розорили центральну частину гробниці. Але завдяки тому, що на момент пограбування дубовий дах склепу вже розсипався, вціліли деякі артефакти.

У могилі зберігся скелет чоловіка, який помер у віці 40-49 років, хоч і потривожений грабіжниками. Біля узголів’я покійного були дрібні напівсферичні бляшки, якими колись був розшитий край похоронного пологу. Поруч лежали залізний ніж, наконечник списа, три наконечники дротиків і кінське ребро – імовірно, частина їжі.

Вчені змогли встановити довжину зброї завдяки тому, що в могилі збереглися металеві обтяжувачі її нижньої частини – струмки. Довжина списа становила 3,2 м, а дротиків – близько 2,2 м.

Крім того, в могилі були знайдені елементи кінських уборів, включаючи шість нащічних бронзових блях у вигляді вовків із вишкіреними пащами. Поруч із упряжжю також лежала відрубана ведмежа щелепа – на думку дослідників, це доводить існування культу хижака у скіфів Середнього Дону.

Джерело:  (origo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня