У Верхньому Єгипті виявили загадкову гробницю віком 2500 років

У Верхньому Єгипті виявили загадкову гробницю віком 2500 років

11:43 Грудень 8, 2021

Історія 1821 3 хвилини

Magyar

Іспанська археологічна дослідницька група знайшла дві гробниці віком 2500 років під час розкопок у штаті Мінджа, Верхній Єгипет, – повідомило Міністерство туризму та археології Єгипту в неділю.

Іспанські археологи розкопали у Верхньому Єгипті, в Ель-Банасі, дві гробниці з 2500-річними останками чоловіка та жінки, яких поховали із золотими язиками.

Відкриття було зроблено іспанськими вченими з Барселонського університету, які вважають, що поховання можна віднести до періоду двадцять шостої, так званої Саїської династії, котра вважається столицею цих фараонів, що правили в 685-525 роках до н.е. – аж до перського завоювання Єгипту, – розповів Мустафа Вазіррі, генеральний секретар вищої археологічної ради країни, додавши, що в одній із гробниць був виявлений великий саркофаг, виготовлений із вапняку. Його особливістю є те, що кришка цієї труни виконана в антропоморфній формі – вона зображує жіночу фігуру.

У саркофазі лежали останки однієї людини, а поруч – іншої особи. Крім того, у невідомих мумій були золоті язики. Вазіррі додав – археологи кажуть, нібито ці ознаки свідчать про те, що гробницю раніше відкривали.

Іншу гробницю знайшли неушкодженою і відкрили лише під час розкопок.

Професор Хасан Амер, керівник розкопок на археологічній ділянці в Ель-Банасса, повідомив, що в гробниці була знайдена вапнякова труна з людським обличчям у хорошому стані. Крім того, у похоронній камері було виявлено дві настінні ніші, в яких знаходився похоронний інвентар: численні глечики та ціла колекція з 402 зелених фаянсових статуеток, амулетів та намиста. Найбільший інтерес для вчених зараз становлять золоті язики, які були відправлені на дослідження в лабораторних умовах.

Джерело:  (origo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня